وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس هیات امناء صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبر داد:

تامین و ارسال 50 دستگاه‌ دیالیز به استان ‌های سیل ‌زده کشور

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به ضرورت جابه جایی بیماران دچار نارسایی کلیه و نیازمند انجام دیالیز در مناطق سیل زده به شهرها و استان‌های همجوار از تامین 50  دستگاه دیالیز توسط این مجموعه خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی یوسفی، درخصوص خدمات این مجموعه به هموطنان سیل زده کشور، اظهار کرد: با توجه به بروز سیل اخیر در بخش هایی از کشور و لزوم حفظ و استمرار امر خدمت ‌رسانی به بیماران، تمهیداتی در نظر گرفته شده است.
 
وی با اشاره به ضرورت جابه جایی بیماران دچار نارسایی کلیه و نیازمند انجام دیالیز از مکان سکونت در مناطق سیل زده به شهرها و استان‌های همجوار، گفت: توزیع کشوری دستگاه‌های دیالیز در کشور براساس سطح بندی معاونت درمان وزارت بهداشت صورت می ‌گیرد و برای پاسخگویی به نیازهای تعداد مشخص بیماران در هر منطقه جغرافیایی پیش بینی های لازم انجام شده است.
 
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ادامه داد: برای جلوگیری از بروز وقفه و اختلال در روند‌های درمانی بیماران در شهرهای سیل زده و افزایش بار تراکمی‌ بیماران در شهرهای پذیرای این بیماران، هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با هماهنگی معاونت وزارت بهداشت نسبت به تامین دستگاه‌های دیالیز استان‌های سیل‌زده گلستان، مازندران خوزستان، هرمزگان و ایلام اقدام کرده است.
 
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: همچنین تامین نیازهای ملزومات مصرفی بیماران و مراکز درمانی واقع در استان‌های سیل‌ زده، مراکز درمانی استان‌های معین و استان‌های همجوار این مناطق، هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران اقدام به ارسال محموله حمایتی اقلام مصرفی ضروری شامل سرنگ، آنژیوکت، نیدل دندانپزشکی، باند، پد الکلی، پوشاک کودکان، کنسروماهی، باطری، چراغ قوه، دستکش یکبار مصرف و مواردی دیگری از این قبیل از طریق شرکت آوا پزشک کرده است.
 
دکتر یوسفی ادامه داد: همچنین با توجه به اعلام نیاز دریافتی درخصوص کمبودهای تجهیزات سرمایه‌ ای در این مناطق، هیات امنا با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت نسبت به ارسال تجهیزات سرمایه ‌ای مورد نیاز شامل الکتروکوتر، انکوباتور، الکتروشوک و الکتروکاردیوگراف نیز، اقدام کرده است.
 
وی در پایان تصریح کرد: ارسال دومین محموله حمایتی جدید شامل تخت بستری، تخت معاینه، برانکارد و تخت احیای نوزاد با قید فوریت در دستور کار هیات امنا قرار داشته و در چند روز آینده این اقلام به این مناطق ارسال خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:١٧ / شماره خبر: ١٨٩١١٩ / تعداد نمايش: 385

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج