وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی؛

دومین نشست کارگروه تهدیدکننده‌های محیطی سلامت در خصوص مناطق سیل زده برگزار شد

 
دومین نشست کارگروه تهدیدکننده‌های محیطی سلامت (بلایا و حوادث غیرمترقبه) در سال ۱۳۹۸ با حضور دکتر علی‌اصغر فرشاد، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، با موضوع بررسی اقدامات انجام‌شده در استان‌های درگیر سیل با موضوعیت بهداشت روان و سلامت اجتماعی برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، در این نشست نماینده سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و اداره کل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از وضعیت موجود مناطق، اقدامات انجام‌شده، چالش‌ها و توجه به مشکلات و نیازهای پیش‌رو در ارایه خدمات مشاوره‌ای، مراقبتی، درمان و حمایتی در حیطه بهداشت روان و سلامت اجتماعی ارایه کردند.
 
مهندس واقفی، مدیرکل نظارت بر آب و فاضلاب کشور نیز گزارشی از اقدامات اصلاحی و راه‌اندازی سیستم شبکه تصفیه، انتقال و توزیع شبکه آب آشامیدنی در مناطق شهری و روستایی کشور ارایه داد. 
 
وی افزود: به دلیل تداوم شرایط سیلابی شدن برخی مناطق و تخلیه تعدادی از روستاها از سکنه، هنوز تعدادی از روستاها کار اصلاح و راه‌اندازی شبکه انتقال و توزیع آب آشامیدنی را نداشته و در اولویت‌های بعدی قرار دارند و پس از بهبود شرایط موجود در اسرع وقت انجدم خواهد شد.
 
 
گفتنی است، تاکید بر مدیریت یکپارچه و هماهنگی بین دستگاه‌ها، تیم‌های امدادرسان و پوشش خدمات توسط دستگاه‌های اجرایی، خیران، سازمان‌های مردم‌نهاد، نیروهای نظامی و انتظامی هم‌چنان به عنوان یک مطالبه جمعی است که با توجه به وسعت و گستردگی مناطق آسیب‌دیده و جمعیت تحت تاثیر باید مورد توجه جدی قرار گیرد. 
 
در پایان این‌ نشست مصوب شد محوریت جلسه آتی کارگروه درباره دامپروری و دامپزشکی و بیماری‌های منتقله از حیوانات و حشرات باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ - ١٠:٣٠ / شماره خبر: ١٨٩١٣٦ / تعداد نمايش: 677

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج