وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت روز علوم آ‍زمايشگاهي؛

داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت، جایگزینی ندارد

 
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش بزشکی در پیامی به مناسبت روز علوم آزمايشگاهي گفت: داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت، جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت، مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
 
 
به گزارش وبدا؛ متن این پیام به شرح زیر است:
 
بنام خدا
 
سی‌ام فروردین ماه، زاد روز حکیم جرجانی، فرصتی ارزشمند برای تجدید قدردانی از زحمات و خدمات جامعه بزرگ آزمایشگاهیان کشور است، چه آنهایی که در میدان ارائه خدمات بالینی حاضرند و چه عزیزانی که عرصه آموزش و پژوهش در علوم پایه پزشکی و آزمایشگاهی را انتخاب کرده اند. 
 
در جهان امروز، داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت، جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت، مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
 
  در این راستا لازم است به زحمات و دشواری های کارشناسان و متخصصین علوم آزمایشگاهی برای تولید و دسترسی به داده های سلامت، رعایت استانداردهای استخراج و تولید و از همه مهمتر، ریسک و تهدیدات احتمالی شغلی، اشاره داشت.
 
اينجانب به نوبه خود ضمن گرامی داشت این مناسبت، روز علوم آزمايشگاهي را به اساتيد، كارشناسان و دانشجويان علوم آزمايشگاهي در سراسر کشور تبريك گفته و تلاش هایشان را ارج می نهم و اميدوارم اين روز، آغازی برای بهبود همه جانبه علوم آزمایشگاهی و توفیق خدمت روزافزون برای این گروه از همکارانمان باشد.
 
دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکیَ
 
 
 
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨ - ٢٣:٢٥ / شماره خبر: ١٨٩١٥٢ / تعداد نمايش: 598

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج