وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو:

ضمانتی برای سلامت داروهای طبیعی در تبلیغات ماهواره ای وجود ندارد

مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تبلیغات داروهای طبیعی مشمول ضوابط و مقررات است، گفت: فرآورده هایی که در ماهواره تبلیغ می شوند شرایط تبلیغ در فضای رسمی را نداشته اند و برای سلامت این محصولات هیچ ضمانتی وجود ندارد.
 
به گزارش وبدا، دکتر مهناز خانوی در مورد تبلیغات داروهای طبیعی، عنوان کرد: تبلیغات این فرآورده ها فقط در صورتی در رسانه مجاز است که از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته باشند.
 
وی افزود: براساس برگزاری جلساتی با معاونت بازرگانی صداوسیما، مقرر شد که فرآورده های شرکت هایی که قصد تبلیغات محصول خود را داشته باشند، باید ضمن طی مراحل مشخص، فرآورده مورد بررسی قرار گرفته و اصالت پرونده تولید مشخص شود.
 
مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متن تبلیغ داروهای طبیعی مورد بررسی قرار می گیرد، عنوان کرد: سازمان غذا و دارو بر واقعی بودن کارکرد محصول تبلیغاتی توجه ویژه دارد و بر همین اساس، فرآیند تبلیغات و صدور مجوز آن تنها برای موارد خاص قابل انجام است.
 
وی با تاکید بر اینکه هیچ ضمانتی برای سلامت فرآورده هایی تبلیغاتی در شبکه های ماهواره ای وجود ندارد، گفت: قطع تبلیغ فرآورده ها از شبکه های رسمی به این معناست که این فرآورده ها امکان گرفتن مجوز برای تبلیغ رسمی را نداشته اند و در نتیجه خرید و مصرف این فرآورده ها اعم از داروهای چاقی، لاغری و انواع مکمل ها پیشنهاد نمی شود./302/225

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:٢٤ / شماره خبر: ١٨٩٢٠٦ / تعداد نمايش: 315

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج