وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

همزمان با آغاز هفته سلامت؛

خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی به مردم روستای محروم احمد آباد بخش شیبکوه ارائه شد

دبیر کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام زمان (عج) و آغاز هفته سلامت، خدمات پزشکی و دندانپزشکی رایگان در قالب اردوی جهادی با هدف خدمات رسانی به مردم روستای محروم  احمدآباد بخش شیبکوه شهرستان فسا ارائه شد.

به گزارش وبدا، محمدمهدی بردبار با اشاره به اینکه در این برنامه بیش از 60 نفر از خدمات بهره مند شدند، گفت: با همکاری حوزه امور اجتماعی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا، کلینیک سیار دندانپزشکی به این اردو اعزام شد و خدمات دندانپزشکی رایگان شامل معاینه، ترمیم، کشیدن، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی ارائه شد.

دبیر کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی فسا به ارائه خدمات پزشکی و ویزیت رایگان توسط پزشک اشاره کرد و افزود: توزیع داروی تجویز شده با هزینه 30 درصد، آموزش بهداشت‌ دهان و دندان، اصول بهداشت فردی، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیر و غیر واگیر و توزیع پمفلت آموزشی از دیگر خدمات ارائه شده در این اردوی جهادی بود.

وی بیان کرد: انجام تست‌های غربالگری از قبیل اندازه گیری فشار خون و قند خون، شاخص توده بدنی و مشاوره و آموزش های مورد نیاز و برگزاری مسابقات گوناگون فرهنگی از جمله مسابقه های نقاشی، احکام و نماز بین کودکان از دیگر فعالیت های این گروه بوده است.

 گفتنی است، این اردوی جهادی به همت کانون دانشجویی فعالیت‌های جهادی شهید خضری و با همکاری حوزه امور اجتماعی و معاونت های بهداشت و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد./128/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٢٩ / شماره خبر: ١٨٩٢٥٥ / تعداد نمايش: 405

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج