وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با توجه به روز شمار هفته سلامت " سلامت در حوادث و بحران ها" اعلام شد؛

تشریح دلایل پیشگیری از وقوع بیماری های واگیر در مناطق درگیر سیلاب

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا به مناسبت هفته سلامت و یکی از شعارهای روز شمار این هفته که " سلامت در حوادث و بحران ها" نامگذاری شده است، دلایل پیشگیری از وقوع بیماری های واگیر در مناطق درگیر سیلاب را تشریح کرد .

به گزارش وبدا، دکتر محمداسماعیل مطلق گفت: به دلیل حجم وسیع آب در استان خوزستان، بیش از ۲۶۱ روستا و ۶ شهر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند ولی خوشبختانه بیماری های واگیر شیوع پیدا نکرده است.

وی افزود: در این خصوص اقدامات بسیاری برای پیشگیری از بروز بیماری ها انجام شده است که از آن جمله می توان به وجود سامانه هشدار اولیه حضور به موقع تیم های نظام سلامت، هماهنگی مطلوب حوزه های مختلف نظام سلامت، گزارش دهی به موقع دانشگاها برای پیش بینی مداخلات لازم، حضور مدیران ارشد در صحنه که علاوه بر نظرات ارشادی موجب تقویت روحیه همکاران می شود، اشاره کرد.

دکتر مطلق اظهار داشت: حمایت های وزیر بهداشت در اقدامات در دست اجرا، برگزاری جلسات منظم در حوزه های مختلف وزارت بهداشت، پیگیری متمرکز درخواست های دانشگاهی و توزیع مناسب منابع، انگیزه بالای کارکنان در ارائه خدمات بهداشتی به جمعیت تحت تاثیر، پیگیری مناسب هماهنگی های برون بخشی از طرف EOC وزارت بهداشت بخش دیگری از برنامه های انجام شده در این راستا بوده است.

وی در پایان گفت: بیماری های اسهالی و در صدر آنها التور، بومی خوزستان است، لذا همیشه قبل از فصل گرما مرکز بهداشت خوزستان خود را مهیای برخورد کرده و سیستم مراقبتی خود را برای پیشگیری از بروز بیماری ها در تمام مناطق استان گسترش داده و با اعمال نظارت های دقیق و مستمر از بروز بیماری پیشگیری می کند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٥:٣٣ / شماره خبر: ١٨٩٢٩١ / تعداد نمايش: 411

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج