وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سفر دکتر نمکی به بغداد؛

وزرای بهداشت ایران و عراق بر گسترش همکاری ها تاکید کردند

وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و بهداشت و محیط زیست عراق بر گسترش همکاری ها در حوزه بهداشت و درمان میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر علاءالدین علوان وزیر بهداشت و محیط زیست عراق بعد از ظهر امروز دوشنبه در دار الضیافه(ساختمان تشریفات دولت عراق) از دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

علوان در سخنانی ابراز امیدواری کرد که سفر وزیر بهداشت ایران به بغداد منجر به توافقات و همکاری های بیشتر در حوزه بهداشت و درمان بین دو کشور شده و عراق بتواند از تجارب گرانبهای ایران در حوزه بهداشت و درمان بهره ببرد.

وی خاطرنشان کرد که بهداشت عراق در طول سنوات گذشته به دلیل اهمال و سوء تدبیر دچار آسیب های جدی شده و به تجارب و فناوری کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران برای توسعه بهداشتی نیازمند جدی است.

وزیر بهداشت عراق اضافه کرد که جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت و دارو و درمان پیشرفت های چشمگیری داشته و نه تنها از کشورهای منطقه پیشی گرفته بلکه در برخی حوزه ها از جمله توسعه بهداشتی موفقیت هایی در سطح جهانی داشته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز در پاسخ به سخنان همتای عراقی خود گفت که جمهوری اسلامی ایران تمایل دارد که تمامی تجربیات و توانمندی های خود را در حوزه بهداشت و درمان در اختیار طرف عراقی بگذارد.

دکتر سعید نمکی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هرگز کشور دوست و برادر عراق را در شرایط سخت تنها نمی گذارد و با اشتیاق تمام این تجربیات و توانمندیها را به عراق منتقل می کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی بلند مرتبه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر امروز به دعوت همتای عراقی خود وارد بغداد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٢٠:٢٦ / شماره خبر: ١٨٩٢٩٩ / تعداد نمايش: 333

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج