وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت عراق:

نقشه راه همکاری بهداشتی بین ایران و عراق طراحی می شود

وزیر بهداشت و محیط زیست عراق گفت: دو کشور ایران و عراق درصدد ترسیم نقشه راه همکاری بهداشتی بین همدیگر هستند.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر علاء الدین علوان در خصوص اهمیت سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به بغداد در بعد از ظهر امروز دوشنبه اظهار داشت: در این سفر پیرامون پنج پروتکل الحاقی یادداشت تفاهم همکاری که قبلا بین وزارتخانه های دو کشور به امضا رسیده بحث و رایزنی می شود.

وی اضافه کرد: رایزنی های امروز رایزنی های اولیه است و توافقاتی که حول این پروتکل های الحاقی صورت می گیرد نقشه راه همکاری های فراگیر در زمینه بهداشت و آموزش پزشکی بین دو کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه سفر وزیر بهداشت ایران به بغداد در چارچوب یادداشت تفاهم امضا شده در سنوات گذشته بین ایران و عراق انجام گرفته است، افزود: هدف سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به بغداد، بررسی راهکارهای همکاری بهداشتی بین دو کشور است.

علوان در خصوص همکاری های بهداشتی بین دو کشور خاطرنشان کرد: حوزه های همکاری بین دو کشور بسیار وسیع و شامل مبارزه با بیماری های واگیردار، مقابله با تهدیدهای بهداشتی و همکاری در زمینه نظام های صحیح بهداشتی است.

وی ادامه داد: همکاری در زمینه مراقبت های بهداشتی یکی از حوزه های مهم است زیرا در تجمع های بزرگ بشری مانند مناسبت های دینی و زیارت های میلیونی این موضوع حائز اهمیت است و دو کشور درصدد گسترش همکاری در این حوزه هستند.

وزیر بهداشت عراق تاکید کرد: وزارت بهداشت عراق درصدد تقویت و گسترش بیشتر همکاری ها با وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است.

وی ابراز امیدواری کرد که در سایه بررسی یادداشت تفاهم و پروتکل های اجرایی آن، میادین بیشتر همکاری و تفاهم در حوزه دارو و مراقبت های بهداشتی و بیماری های صعب العلاج که در حال حاضر در خارج از عراق درمان می شوند، حاصل شود.

علاء الدین علوان افزود: زمینه های همکاری بین ایران و عراق در حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بسیار گسترده است و بخشی از رایزنی های وزیر بهداشت ایران در حوزه آموزش پزشکی و بهداشتی با وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: امیدواریم رایزنی ها با بین وزرای بهداشت ایران و آموزش عالی عراق نیز همانند رایزنی های با وزارت بهداشت عراق در برگیرنده همکاری های بیشتر شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی بلند مرتبه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر امروز به دعوت همتای عراقی خود وارد بغداد شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٢٠:٣٧ / شماره خبر: ١٨٩٣٠٠ / تعداد نمايش: 388

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج