وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در بغداد:

زمینه های همکاری بهداشت و درمان ایران و عراق گسترده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان که به بغداد سفر کرده است، گفت: زمینه های همکاری بهداشتی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست، برادر و همسایه عراق بسیار گسترده است.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر سعید نمکی در خصوص اهداف سفر رسمی سه روزه خود به بغداد گفت: با توجه به زمینه های همکاری بسیار زیادی که در حوزه بهداشت ودرمان با کشور دوست، برادر و همسایه عراق وجود دارد این سفر به منظور رایزنی و بررسی این بخش ها انجام شده است.

وی با اشاره به حسن نیت طرف عراقی در جریان این مذاکرات دو جانبه ابراز امیدواری کرد که این رایزنی ها منجر به تفاهم بین دو کشور در بخش بهداشت و درمان شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ایران در زمینه دارو، صادرات، ثبت و راه اندازی صنعت دارو به عنوان کشوری که سال ها است که در این زمینه فعالیت دارد، می تواند تجربه و امکانات خود را در اختیار دوستان عراقی بگذارد.

دکتر نمکی یادآور شد: در بخش آموزش پزشکی نیز قرار است که با متولیان امر آموزش علوم پزشکی در کشور عراق برای همکاری های مشترک و جذب دانشجو در رشته های مختلف علوم پزشکی مذاکراتی انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت همکاری دو کشور در مناسبت های دینی مانند زیارت های میلیونی اربعین حسینی گفت: در خصوص زیارت میلیون اربعین و موارد دیگر از این قبیل امکان تفاهم بین دو کشور وجود دارد. در این حوزه جمهوری اسلامی ایران می تواند از تجربه عراق استفاده کرده و عراق نیز می تواند از تجربیات متقابل جمهوری اسلامی ایران بهره ببرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در راس هیاتی بلندپایه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر امروز به دعوت همتای عراقی خود وارد بغداد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٢١:٠٧ / شماره خبر: ١٨٩٣٠١ / تعداد نمايش: 340

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج