وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت عراق اعلام کرد:

تحریم های آمریکا بر همکاری ما با ایران اثری نخواهد گذاشت

وزیر بهداشت و محیط زیست عراق تاکید کرد که تحریم های یکجانبه آمریکا بر روند همکاری های بهداشتی بین عراق و جمهوری اسلامی ایران اثر گذار نخواهد بود.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر علاء الدین علوان وزیر بهداشت و محیط زیست جمهوری عراق شامگاه دوشنبه بعد از پایان دور نخست مذاکرات با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک گفت که تحریم های یکجانبه آمریکا به هیچ وجه بر روی همکاری های بهداشتی و درمانی بین عراق و جمهوری اسلامی ایران اثر گذار نخواهد بود.

وی اضافه کرد که همکاریهای بهداشتی و درمانی بین دو کشور هرگز متاثر از اینگونه مسائل سیاسی نمی شود بلکه عراق برای گسترش و هماهنگی بیشتر همکاری ها بین دو کشور در این حوزه تلاش می کند.

وی با اشاره به یادداشت تفاهم همکاری که قبلا بین وزارتخانه های بهداشت دو کشور امضا شده و پروتکل های الحاقی آن، افزود که این مسائل ارتباطی به تحریم های یکجانبه آمریکا ندارد بلکه دو کشور اصرار دارند که مناسبات را بیش از پیش بین همدیگر توسعه دهند.

وزیر بهداشت عراق تاکید کرد: ایران در زمینه بهداشتی موفقیت های بزرگی کسب کرده و در منطقه جزو پیشرفته ترین کشورها است البته عراق در حال حاضر در مرحله اصلاح نظام بهداشتی قرار دارد و در این زمینه همکاری با ایران می تواند به عراق فرصت استفاده از تجربیات ایران بدهد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٠:١٤ / شماره خبر: ١٨٩٣٠٢ / تعداد نمايش: 332

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج