وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه علوم پزشکی بین ایران و عراق

با حضور دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و قصی السهیل، وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه علوم پزشکی بین دو کشور امضا شد.

 

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، این یادداشت تفاهم پیش از ظهر امروز (سه شنبه ) در محل وزارتخانه آموزش عالی و پژوهش علمی عراق به امضای معاونین وزارتخانه های دو کشور رسید.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران درباره امضای این یادداشت تفاهم گفت: قبلا مذاکراتی در زمینه های همکاری های آموزشی بین دو کشور صورت گرفته و حاصل این مذاکرات امضای این یادداشت تفاهم است.

 

دکتر سعید نمکی اضافه کرد:  در حال حاضر 855 دانشجوی عراقی در رشته های مختلف در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند و امضای یادداشت تفاهم امروز در راستای توسعه همکاری علمی و تحقیقاتی و همکاری بین دانشگاهی صورت گرفته است.

 

وی ابراز امیدواری کرد این یادداشت تفاهم، همکاری ها را در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی و درمانی و بیمارستان های دانشگاهی توسعه دهد.

 

وزیر آموزش عالی و پژوهش علمی عراق نیز گفت که سفر امروز وزیر بهداشت ایران به عراق ناشی از تلاش جدی دو کشور است که منجر به یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های دانشگاهی بین دو کشور شده است.

 

قصی السهیل اضافه کرد که امضای این یادداشت تفاهم در توسعه همکاری در آموزش پزشکی بین دو وزارتخانه بهداشت ایران و آموزش عالی عراق بسیار حائز اهمیت است.

 

به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران دارای پیشرفت خوبی در حوزه علوم پزشکی از جمله ایجاد مراکز تحقیقاتی و پیوند کبد و کلیه و خصوصا مراکز پژوهش های سول های بنیادین است.

 

وی یکی از ابعاد این یادداشت تفاهم را انجام فعالیت مشترک پژوهشی و همچنین برپایی دوره های مشترک آموزشی و ایجاد کارگاه های توسعه بخش پزشکی دانست و افزود که این یادداشت تفاهم فرصت مناسب را برای توسعه همکاری ها بین دو کشور در زمینه های پزشکی و آموزشی فراهم کرده است.

 

گفتنی است دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در راس هیاتی بعد از ظهر دیروز به دعوت همتای عراقی اش وارد بغداد شد.

 

ذبیح نیک فر لیالستانی، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و «رحیم ساکی» مدیرکل دفتر بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله شخصیت هایی هستند که وزیر بهداشت ایران را در این سفر سه روزه همراهی می کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٦:٠٣ / شماره خبر: ١٨٩٣٥٦ / تعداد نمايش: 782

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج