وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران خبر داد:

آمادگی کامل شهرداری تهران برای همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون/ ذائقه شور ایرانی ها موجب ازدیاد فشار خون افراد شده است

 
 
 مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از اعلام آمادگی کامل شهرداری تهران برای همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد. 
 
به گزارش وبدا، دکتر حمید چوبینه گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون یک طرح بسیار هوشمندانه است که علاوه بر ارتقای سلامتی مردم هزینه اجرایی بسیار کمی داشته و در درازمدت فواید بسیاری برای شهروندان دارد. 
 
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران افزود: این طرح می تواند هزینه های درمان بیماری های ناشی از فشار خون را در آینده کاهش دهد، زیرا بیش از 20 درصد افراد جامعه دارای فشار خون بالا هستند که ریشه بسیاری از بیماری هاست.
 
وی ادامه داد: سبک زندگی ناسالم، کم تحرکی، استرس، مصرف زیاد نمک و ذائقه شوری که ایرانی ها در سال های متمادی پیدا کرده اند همه عوامل افزایش فشار خون هستند که بسیاری از بیماری ها از این عوامل ناشی می شوند.
 
دکتر چوبینه خاطرنشان کرد: برخی افراد از وجود فشار خون در خود بی خبرند و زمانی مطلع می شوند که دچار سکته ها قلبی یا مغزی، بیماری قلبی و عروقی شوند و در پی آن مرگ یا کم توانی و ناتوانی جسمی به سراغشان بیاید.
 
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران از همه شهروندان خواست که حداقل سالی دو بار فشار خون خود را کنترل کنند و گفت: تمام مراکر درمانی شرکت شهر سالم شهرداری تهران آماده همکاری با بسیج ملی کنترل فشار خون و اندازه گیری فشار خون شهروندان طی انجام این برنامه هستند.
 
وی در پایان همه مردم به ویژه شهروندان تهرانی را دعوت کرد که حتما در این بسیج ملی شرکت کنند.
 
گفتنی است، بسیج ملی کنترل فشارخون از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١١:٣٠ / شماره خبر: ١٩٠٤٧٢ / تعداد نمايش: 411

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج