وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور وزیر بهداشت؛

جلسه شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک برگزار شد


جلسه شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونین، مدیران و مشاوران این وزارتخانه و از طریق برقراری ارتباط ویدئویی با روسای دانشگاه های علوم پزشکی مجری پرونده الکترونیک سلامت در استان ها، در ستاد وزارت بهداشت، برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در این جلسه، بر ضرورت ایجاد هماهنگی های بیشتر در شبکه بهداشت و درمان کشور و تسریع در اجرای پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار 98، تاکید کرد.

وی با تاکید بر تمرکز دانشگاه ها بر استقرار پرونده الکترونیک سلامت، گفت: در روند اجرا و استقرار پرونده الکترونیک سلامت، نباید هیچ جزیی مغفول واقع شود و دانشگاه ها نباید استقرار پرونده را به استقرار کامل پزشکی خانواده و نظام ارجاع محدود کنند؛ چراکه در این صورت، اجرای پرونده الکترونیک سلامت دچار وقفه می شود. بلکه بعد از استقرار پرونده الکترونیک سلامت، سیستم ارجاع و پزشکی خانواده نیز بازنگری شده و اجرایی خواهد شد.

وزیر بهداشت از پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان یک قرارگاه نام برد و افزود: از این پس، باید به مقوله پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان یک قرارگاه نگریسته شود و این برنامه، آغازی برای اجرای طرح های دیگر همچون پزشکی خانواده و نظام ارجاع، در سطح کشور، تلقی شود. زمانی که قول استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا بهار 98 را دادیم، این سخن اندکی بلندپروازانه به نظر آمد، اما خوشبختانه با وجود مدیران توانمندی که در ستاد و دانشگاه ها داریم، این هدف میسر خواهد شد. این مدیران، بال های قدرتمند پرواز وزارت بهداشت، برای رسیدن به اهداف بلندپروازانه هستند./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١١:٥٧ / شماره خبر: ١٩٠٤٨٤ / تعداد نمايش: 702

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج