وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد:

نبود رانت در سازمان غذا و دارو

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در این سازمان رانت وجود ندارد بلکه عدم شفافیت داریم، گفت: عدم شفافیت‌های بیرونی به برخی سوء ‌تفاهمات دامن می‌زند.

به گزارش وبدا به نقل از خانه ملت، دکتر مهدی پیرصالحی در مورد برخی اظهارات مبنی بر رانت موجود در سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در سازمان رانت وجود ندارد بلکه در برخی موارد عدم شفافیت داریم.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: امروز، تمامی امضاهای سازمان توسط کمیسیون‌ها و کمیته‌ها انجام می‌شود و در واقع دست یک نفر نیست و کمیسیون‌ها و کمیته ها باید برای صدور مجوز ورود کالاها تصمیم‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه عدم شفافیت‌های بیرونی به برخی سوء ‌تفاهمات دامن می‌زند، تصریح کرد: برای برطرف کردن این سوء ‌تفاهم‌ها نسبت به شروع فرآیندی که وزیر بهداشت دستور دادند یعنی بررسی عملکرد گذشته و شفافیت آینده اقدام کردیم.

دکتر پیرصالحی یادآور شد: تمامی کمیسیون‌ها و کمیته ها ضبط و به صورت آنلاین در اختیار نهادهای نظارتی قرار داده می شوند تا بتوانند نظارت کنند.
رییس سازمان غذا و دارو افزود: از نهادهای نظارتی خواستیم که در کمیسیون‌های ما حضور داشته باشند و از نمایندگان مجلس نیز درخواست کردیم با حضور در کمیسیون ها با فرآیندهای ما آشنا شوند.

وی افزود: بر این باورم که اگر شفافیت ما افزایش یابد نگرانی‌ها نیز برطرف خواهد شد.

دکتر پیرصالحی در مورد قول وزیر بهداشت برای حذف رانت در سیستم غذا و دارو در سه ماه آینده، افزود: بحث شفافیت‌ها را به صورت جدی پیگیری و دنبال می‌کنیم تا در سه ماه آینده به درستی تحقق یابند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:١٩ / شماره خبر: ١٩٠٥٢٩ / تعداد نمايش: 282

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج