وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در دیدار وزیر بهداشت سوئیس:

راه اندازی کانال مالی بين ايران و سوئيس، سبب تداوم همکاری های خوب دو کشور می شود

 

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: راه اندازی کانال مالی بين ايران و سوئيس، سبب تداوم همکاری های خوب دو کشور می شود.

به گزارش وبدا، دكتر سعيد نمكي در سفر به ژنو و حضور در هفتاد و دومين نشست مجمع جهاني سلامت، در ديدار با وزیر بهداشت كشور سوئيس در حاشيه اين نشست، ضمن قدردانی از دولت و ملت سوئیس بابت کمک های بشردوستانه به سیل زدگان کشورمان، اظهار كرد: از حسن نظر وزیر بهداشت سوئیس كمال تشكر را دارم، چراكه اولین ملاقات ايشان در این اجلاس، با هیات ایرانی مدعو، برگزار شد.

دكتر نمكي با اشاره به دستاوردهای وزارت بهداشت کشورمان براي پیشگیری از بیماری های غیرواگیردار، تصريح كرد: شايع ترين علل مرگ و میر در کشور را بیماری های غیرواگیردار، فشار خون و ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی تشكيل مي دهد كه در اين راستا، از روز گذشته کمپین ملي فشار خون را در سراسر كشور آغاز كرده ايم.

همچنين، وزارت بهداشت ايران، در تابستان سال جاري، راه اندازي و اجراي کمپین ملي دیابت را در دستور كار دارد. وزير بهداشت در بخش ديگري از سخنان خود در اين ديدار، درخصوص تحریم های یک جانبه آمریکا، بيان كرد: ایران به تمامی تعهدات خود پایبند بوده و امیدوارم اروپا همانند گذشته، به روند همکاری با کشورمان تداوم بخشد.

دكتر نمكي در ادامه، از فعاليت کمیسیون مشترک در کشور ابراز خرسندي کرد و درخصوص شركت ایران در کمیسیون مشترک در اواسط سال جاری، برای ارتقای سطح روابط، ابراز امیدواری کرد.

وزير بهداشت افزود: با برگزاری کمیسیون مشترک، مسیر راه اندازی کانال ویژه برای همکاری در زمینه تولید و واردات دارو و تجهیزات پزشکی با كشور سوئيس گشوده شده و همكاري ها توسعه پيدا خواهد كرد.

راه اندازی این کانال مالی، سبب تداوم همکاری های خوب دو کشور می شود. دكتر نمكي با اشاره به بخش هايي از سخنرانی وزیر بهداشت سوئیس مبنی بر کاهش ظلم و خشونت و گام برداشتن درجهت ارتقاي صلح جهاني، گفت: بايد مراقب باشيم تا فشارها به مردم، سبب کاهش شاخص های سلامت نشود.

وزير بهداشت ضمن قدرداني از نگاه انسان دوستانه وزیر بهداشت سوئیس، از وی برای سفر به ایران و بازديد از دستاوردهای بخش سلامت کشورمان دعوت كرده و در ادامه نيز سابقه همکاری هاي خوب كشور سوئیس با ایران در زمینه دارو را يادآور شد.

مشتاقیم روابط دو کشور را ارتقا دهیم، باید بهترین مسیر را برای ارتباط پیدا کنیم در ادامه اين ديدار، آلن برسه، وزیر بهداشت كشور سوئیس نيز گفت: ملاقات سال گذشته با دکتر روحانی مایه افتخار بنده بود و روابط بین دو کشور بسیار خوب و دوستانه است.

وزير بهداشت سوئيس ضمن قدرداني از از توافقات بین دو کشور، تصريح كرد: در شرایط فعلی که فشارهایي به ایران وارد شده، باید بررسی شود كه تا چه ميزاني مي توان اين همكاري ها را گسترش داد.

مشتاقیم روابط دو کشور را ارتقا دهیم، باید بهترین مسیر را برای ارتباط پیدا کنیم. آلن برسه افزود: ما از تجربیات ایران برای مبارزه با مواد مخدر استفاده می کنیم. وی همچنين، از ایران خواست تا به کمیته ای که به کشورهای آسیب پذیر منطقه آسیا در زمینه های بهداشتی، کمک مي كند، ملحق شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٨:٣١ / شماره خبر: ١٩٠٦٧٠ / تعداد نمايش: 511

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج