وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

ثبت اطلاعات بیش از 13 هزار تن در سامانه خوداظهاری بسیج ملی کنترل فشار خون

 
 
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه گفت: فشارخون بالا در بسیاری از افراد، فاقد علامت است و به ارگان های بدن افراد مانند قلب، کلیه، چشم و عروق آسیب وارد می کند و در کشورهای مختلف به افراد بیشتر از 30 ساله توصیه می شود که به طور مداوم، فشارخون خود را اندازه گیری کنند.
 
دکتر محمد شریعتی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: درمان فشار خون بالا، منحصر به درمان دارویی نیست و ممکن است با تغییر سبک زندگی و شیوه تغذیه، فشار خون بالا درمان و کنترل شود. اگرچه با وجود خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت و مراکز جامع خدمات سلامت، کنترل فشار خون مردم به طور مداوم انجام می شود اما مردم در مناطق شهری شاید به طور کامل و دقیق به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نکنند و به همین دلیل بنا شد بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور اجرایی شود تا افرادی که از فشار خون بالای خود اطلاعی ندارند، شناسایی شوند و تحت مراقبت و درمان قرار گیرند.
 
وی با اشاره به راه اندازی سامانه خوداظهاری فشار خون بالا، گفت: این سامانه به نشانی http://salamat.gov.ir ایجاد شده و خوشبختانه در دو سه روز اول راه اندازی، بیش از 13 هزار نفر به این سامانه مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کرده اند که از این تعداد، حدود 8 هزار نفر دارای فشار خون بالا یا در مرحله پیش فشار خون بوده اند.
 
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه افزود: از 27 اردیبهشت که بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور آغاز شده، فشار خون بیش از 760 هزار نفر که به مراکز بهداشتی مراجعه کرده اند، در سامانه سیب (سامانه یکپارچه سلامت) ثبت شده است و از این تعداد، 45 درصد از افراد، فشار خون طبیعی داشته اند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:٣٣ / شماره خبر: ١٩٠٦٧٧ / تعداد نمايش: 868

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج