وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد:

نقض آشکار حقوق بین الملل در کمک رسانی به سیل زدگان کشور توسط آمریکا

رییس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، در اعتراض به نقض آشکار حقوق بین الملل درخصوص کمک رسانی به سیل زدگان کشور و اقدامات غیرانسانی دولت آمریکا در زمینه اعمال محدودیت های تامین دارو و تجهیزات پزشکی، به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، نامه ای ارسال کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مرندی، در این نامه، با اشاره به مکاتبات قبلی، مبنی بر تحریم های ظالمانه دولت جنایتکار آمریکا بر مردم کشور عزیز ما که محدودیت ها و مشکلاتی را در تامین داروها و تجهیزات پزشکی حیاتی ایجاد کرده است، خطاب به دبیرکل محترم سازمان ملل متحد، اظهار کرد: متاسفانه شاهد اقدام غیر انسانی دیگری از دولت آمریکا و برخی کشورهای وابسته غربی هستیم که برخلاف ابتدایی ترین حقوق بین الملل مانع رساندن کمک های مالی بین المللی به سیل زدگان عزیز کشورمان شده اند. 

وی افزود: متاسفانه سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر در مواقعی که برخلاف خواست دولت ظالم آمریکا باشد، سکوت کامل اختیار کرده و از اندک اظهارنظری در دفاع از حقوق مسلم مردم رنج دیده از سوانح طبیعی که نیاز مبرم به کمک های مالی جهت بازسازی مناطق مسکونی شان دارند، خودداری می کنند. بدیهی است هرگونه اقدام موثر سازمان ملل متحد در جلوگیری از یکه تازی دولت آمریکا و حامیان غربی آن علیه حقوق مسلم مردم کشورمان فراموش نخواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٥:٢٧ / شماره خبر: ١٩٠٧١٣ / تعداد نمايش: 505

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج