وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون کل وزارت بهداشت در ایلام:

اولویت وزارت بهداشت خدمت رسانی به فقرا و محرومین است

معاون کل وزارت بهداشت گفت: یکی از اهداف پوشش همگانی سلامت این است که هیچ خدمتی نباید در جامعه عرضه شود مگر اینکه فقرا بهره مند شوند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل  وزارت بهداشت در مراسم تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اولویت وزارت بهداشت در سال جاری خدمات رسانی به قشر فقرا و محرومین است چراکه برخی از مشکلات اقتصادی باعث شده مردم کمتر برای درمان به پزشک مراجعه کنند.

معاون کل وزارت بهداشت در ادامه افزود: یکی از تعاریف پوشش همگانی سلامت این است که هیچ خدمتی نباید در جامعه عرضه شود مگر اینکه فقرا بهره مند شوند، بنابراین مسئولان وزارت بهداشت با تاکید بر این اصل، بر خدمات رسانی گسترده به این اقشار توجه دارند.

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه نظام سلامت باید پاسخگوی نیازها درمانی مردم باشد، تصریح کرد: سال جاری به دلیل وجود مشکلات اقتصادی، جامعه پزشکی وظایف سنگین و خطیری بر عهده دارند و باید به مردم توجه ویژه داشته باشند.

وی عنوان کرد: امروزه پیشرفت‌های زیادی در حوزه پزشکی استان ایلام حاصل شده که نسبت به 30 سال گذشته بی سابقه است، اما این کافی نیست و باید اقدامات بیشتری در حوزه بهداشتی و درمانی استان صورت گیرد.

معاون کل  وزارت بهداشت ادامه داد: در استانی مثل ایلام که امروز در بیشتر رشته های پزشکی دارای پزشک متخصص و فوق تخصص است، نباید بیماران این استان برای درمان به سایر نقاط کشور مراجعه کنند که دچار هزینه های بیشتر شوند.

دکتر حریرچی عنوان کرد: بیش از 185 عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام فعالیت دارند و اعتقاد داریم بخش مهمی از نیازهای درمانی در داخل استان قابل انجام است مگر در مواردی مثل پیوند مغز  استخوان و درمان بعضی از سرطان ها که باید بیمار از استان خارج شود.

وی گفت: متاسفانه میزان خروج بیماران از استان ایلام قابل تامل است، ایلامی باید در ایلام درمان شود و باید حداقل 85 تا 90 درصد بیماران استان ایلام به خاطر درمان در استان های دیگر سرگردان نشده و در خود استان ایلام درمان شوند.

وی از تکمیل بیمارستان 376 تختخوابی شهر ایلام در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: ساخت این بیمارستان در روند خدمات رسانی به مردم استان در بخش پزشکی کمک شایانی خواهد کرد.

در پایان این مراسم دکتر محمد کریمیان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام معرفی و از زحمات دکتر کریم همتی تجلیل شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٠٥ / شماره خبر: ١٩٠٧٧٠ / تعداد نمايش: 494

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج