وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان اورژانس کشور خبر داد:

نجات جان بیماران دچار مسمومیت با راه اندازی دیسپچ

رییس سازمان اورژانس کشور از ایجاد بستری مناسب برای نجات جان افراد دچار مسمومیت خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور درباره راه اندازی دیسپچ(مرکز مشاوره و ارتباطات تخصصی) ویژه افراد دچار مسمومیت گفت: این دیسپچ با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، سازمان اورژانس، دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لقمان حکیم ایجاد می شود.

دکتر کولیوند ادامه داد: برای این منظور فضایی مناسب در بیمارستان لقمان حکیم ایجاد شده است که تکنسین های اورژانس و پزشکان متخصص به زودی در آن مستقر می شوند.

وی درباره آموزش های لازم افراد حاضر در این مرکز گفت: تکنسین های مستقر بعد از آموزش های ویژه در زمینه مسمومیت و پزشکان متخصص بعد از طی دوره آشنایی با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آمبولانس ها در این مکان مستقر خواهند شد.

رییس سازمان اورژانس کشور در خصوص نحوه عملکرد دیسپچ گفت: به محض اینکه برای فرد دچار علائم مسمومیت درخواستی از سوی ١١۵ شود بعد از رسیدن نیروهای اورژانس به آن محل و انجام اقدامات اولیه درمانی بلافاصله با این دیسپچ تماس گرفته می شود و تکنسین ها و متخصصانی که به صورت ۲۴ ساعته در آن محل حضور دارند به صورت تریاژ تلفنی نیرو‌های آمبولانس را راهنمایی می کنند که در آن لحظه چه کارهایی را انجام دهند و سپس به بیمارستان مربوطه اعلام می‌کنند که بیماری با این مشخصات در حال انتقال است و بیمار نیز بدون اتلاف وقت و از همان لحظه آغاز در صحنه حادثه تحت درمان قرار می گیرد. 

دکتر کولیوند دسترسی سریع و آسان بیماران به پزشک فوق تخصص مسمومیت و تسریع در روند درمان بیماران را از مزایای این طرح عنوان کرد.

رییس سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: با تامین بودجه مورد نیاز و مکان مناسب اجرای این طرح در کمتر از دو ماه آینده اجرایی خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٤٦ / شماره خبر: ١٩٠٧٧١ / تعداد نمايش: 502

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج