وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور بین الملل سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد:

ضرورت توجه به ایجاد توازن و هماهنگی در بیمه‌های پایه

 
 
مشاور بین الملل سازمان جهانی بهداشت گفت: آن چیزی که در بیمه‌های پایه باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد توازن و هماهنگی است تا اقدامات به بهترین شکل انجام شود.
 
به گزارش وبدا، لئون بیل میکر، استادیار اقتصاد و مدیریت سلامت دانشگاه رادبود هلند با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار زیادی در ایران وجود دارد، گفت: دو سازمان بیمه گر بزرگ از جمله سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از مردم را تحت پوشش قرار داده‌اند که نسبت به موانع و چالش‌های موجود خود اطلاع کافی دارند و این موضوع نشان می دهد که با بررسی هر چه دقیق تر، می توان به راهکارهای خوبی دست یافت.
 
مشاور بین الملل سازمان جهانی بهداشت درخصوص تاثیر تحریم‌ها به خصوص در حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: هیچکس نمی تواند بگوید که تحریم‌ها چقدر تاثیرگذار خواهند بود. ایران سال ها با این موضوع مواجه بوده است. طبیعتا تحریم‌ها محدودیت‌هایی حتی در حوزه بیمه ایجاد می کند که باید نسبت به این موانع آمادگی وجود داشته باشد.
 
وی گفت: مساله‌ای که اکنون مسئولان حوزه سلامت و بیمه باید به آن توجه داشته باشند، بررسی شرایط است تا اقدامی را انجام دهند که کمترین تاثیرپذیری از تحریم‌ها را در پی داشته باشد.
 
استادیار اقتصاد و مدیریت سلامت دانشگاه رادبود هلند درخصوص تجمیع بیمه‌های درمانی به عنوان راه‌ حلی برای رفع مشکلات بیمه‌ها گفت: با توجه به اینکه فرهنگ‌های متفاوتی در ایران وجود دارد الزاما ضرورتی به تجمیع بیمه‌ها وجود ندارد ولی آن چیزی که در بیمه‌های پایه باید مورد توجه قرار گیرد، ایجاد توازن و هماهنگی است تا اقدامات به بهترین شکل انجام شوند./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٤ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٠١ / شماره خبر: ١٩٠٨٢٦ / تعداد نمايش: 323

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج