وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم رونمایی از دستگاه همودیالیز نسل ۵ توليد داخل در نمایشگاه ایران هلث:

تحریم های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است تا با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند 
معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه مراقبت‌ های پرستاری مهمترین نقش را در درمان بیماران دیالیزی دارد، گفت: تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی باحضور  در بيست و دومين نمایشگاه بين المللي تجهیزات پزشکی (ایران هلث)، از دستگاه همودیالیز نسل ۵ ایرانی رونمایی کرده و بيان كرد: باید تجهیزات و امکاناتی برای بیماران دياليزي فراهم شود که جز دیالیز، درد دیگری را متحمل نشوند و تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.


وی با تاكيد بر اینکه مراقبت ‌های پرستاری نقش مهمي در درمان بیماران دیالیزی دارد، افزود: البته توصیه و هدف نخست ما بر پیشگیری، متمرکز است. براي مثال، یک گلو درد چرکی می تواند موجب این شود که به کلیه ها آسیب برسد که با آموزش های لازم می توان از آن پیشگیری کرد.

دکتر حضرتی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور، تصريح كرد: يكي از دلایل اجرای این طرح، پیشگیری از بروز بیماری ‌ها از جمله نارسايي هاي كليوي و دیالیزي شدن بيماران است که در کنار حساس کردن جامعه به حفظ سلامت شان، از تحمیل هزینه های گزاف بر دولت نیز جلوگیری می کند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان اظهار كرد: تحریم های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است که با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٦:٢٩ / شماره خبر: ١٩١٦٣٣ / تعداد نمايش: 519

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج