وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خبرداد:

حمایت و مشارکت اجتماعی کم نظیر افراد، اقشار، نهادهای دولتی و غیردولتی و رسانه های گروهی از بسیج ملی کنترل فشارخون

 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مشارکت فعال و استقبال کم نظیر شخصیت های اثرگذار، مراجع و علمای دینی، ائمه جمعه، قهرمانان و هنرمندان محبوب، سازمان ها، ارگانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی، بسیج جامعه پزشکی، شهرداری ها، اتحادیه های صنفی، نیروهای مسلح و سازمان های مردم نهاد از طرح بزرگ بسیج ملی کنترل فشارخون خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر کیانوش جهانپور با بیان این مطلب افزود: روند تحولات اجتماعی در ایران، هر روز بیش از پیش، سلامت را به یک مطالبه اصلی اجتماعی مبدل می کند و رویکرد پیشگیرانه در مدیریت سلامت و سیاستگذاری سلامت محور عملا به یک مطالبه ملی مبدل شده است.
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون با درک درست این مطلب طراحی شده و به مرحله اجرا در آمده است و در واقع این پویش، جزیی از یک برنامه کلان ملی برای سمت و سوی علمی دادن به این مطالبه است و در گام های بعد، شاهد شکل گیری پویش هایی با موضوع معضلات اصلی سلامت عمومی با رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان خواهیم بود.
 
وی افزود: کمپین، پویش یا بسیج، حرکت و فعالیت پیگیر در جستجوی هدف یا اهداف فراگیر و یک دعوت همگانی است برای نیل به اهداف معین اجتماعی، اقتصادی و یا فرهنگی و سیاسی و یا ترکیبی از این ها. بسیج یا پویش ملی از یک نیاز و تلاش برای رسیدن به هدفی که  رافع بخشی از  آن نیاز خواهد بود کلید می خورد و افراد و نهادها با این دعوت به کاروان انسان های همسو و موافق با هدف می پیوندند.
 
رییس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در ادامه اظهار داشت: سلامت، هدف مشترک و مطالبه مورد وفاق و محل اتفاق است، هر کمپین موفقی، پیوسته یا وابسته به یک سازمان طراح و دیده بان است و رابطه بسیج ملی کنترل فشارخون با وزارت بهداشت نیز بر این مبنا تعریف شده و تنها طراحی، پشتیبانی و رصد و ارزیابی این بسیج ملی با مجموعه وزارت بهداشت است و در واقع این مردم و سازمان های مردم نهاد و اقشار مختلف هستند که در جای جای این کشور اجرا، بسط و نهادینه شدن اهداف این کمپین را جامه عمل می پوشانند.
 
دکترجهانپور ادامه داد: هر پویش ملی از جمله بسیج ملی کنترل فشارخون، تنها بخشی از یک فرآیند مشارکت طلبانه و اثربخشی پرشور است که علاوه بر اهداف مستقیم خود، موجب ارتقا سواد سلامت جامعه می شود و اثرات اجتماعی قابل احصایی در فرایند جامعه پذیری و ایجاد حس تعلق اجتماعی خواهد داشت که نتایج آن حتی از حوزه سلامت فراتر خواهد رفت.
 
وی در پایان با اشاره به شکل گیری ایده اولیه این بسیج ملی در وزارت بهداشت و استقبال رییس جمهوری و هدایت مجدانه وزیر بهداشت، از گروه های مختلف مردمی خواست، ضمن توجه بیشتر به سلامت خود و خانواده های عزیزشان و مشارکت در این بسیج ملی، با اطلاع رسانی و ترغیب اطرافیان، وزارت بهداشت و نهادها و رسانه های درگیر در این پویش بزرگ ملی را در جهت ارتقای سلامت جامعه، بیش از پیش یاری رسانند.
 
گفتنی است بسیج ملی کنترل فشارخون با سنجش فشارخون کلیه هموطنان بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی در بیش از ۳۶۰۰۰ خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز خدمات سلامت و ایستگاههای ثابت و سیار در بیمارستان ها، درمانگاه ها، داروخانه ها و محل های تجمع و تردد مردمی در سراسر کشور تا ۱۵ تیرماه در جریان است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:١٥ / شماره خبر: ١٩١٦٤٣ / تعداد نمايش: 556

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج