وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست مشترک رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مشاور وزیربهداشت مطرح شد؛

ارائه گزارشی از وضعیت موجود و چالش‌ های پیش روی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی

در نشست مشترک رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مشاور وزیربهداشت، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود و چالش‌ های پیش روی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، بر ضرورت هماهنگی های بیشتر بخش ‌های مختلف وزارتخانه برای حل چالش‌ های سلامت جامعه و همچنین، ضرورت همکاری‌ های بین‌ بخشی با سایر دستگاه‌ های اجرایی و نهادهای دولتی از طریق دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تاکید شد.

به گزارش وبدا، در این دیدار دکتر دل‌پیشه، رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، گزارشی از وضعیت موجود، مسائل و چالش‌های پیش روی دبیرخانه ارائه داد و یکی از مهم ‌ترین دغدغه ‌ها را طبق دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پر رنگ شدن موضوع غذا و امنیت غذایی در مباحث و ساختار دبیرخانه دانست.

رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، ضمن اشاره به آیین ‌نامه اجرایی شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان از سوی هیات وزیران، نتیجه و جمع ‌بندی بررسی‌ ها و نظرخواهی صورت‌ گرفته از روسای دانشگاه ‌ها و دیگر صاحب ‌نظران و همکاران دبیرخانه و لزوم و نحوه بازبینی آن را ارائه داد.

همچنین، در ادامه جلسه، دکتر داوودی، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، ضمن تقدیر از تلاش ‌های مدیران پیشین دبیرخانه، تغییرات صورت‌ گرفته را به دلیل بازگرداندن دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به جایگاه شایسته خود به عنوان اتاق فکر سلامت و امنیت غذایی کشور تلقی کرد و گفت: جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی فراتر از وزارت بوده و حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان دبیر آن، فرصت مغتنمی است که کلیه معاونت ‌ها و سازمان‌ های ذیل وزارت بهداشت باید از آن بهره وافی ببرند.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی در ادامه جایگاه دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را بر همین مبنا، فراتر از یک معاونت دانست و خواستار هماهنگی بیشتر بخش‌های مختلف وزارتخانه برای حل چالش‌های سلامت جامعه و همکاری‌های بین‌بخشی با سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی از طریق دبیرخانه و نهایتا تصویب و تایید ریاست جمهوری شد.  

دکتر داوودی با تاکید بر قرار گرفتن آموزش و پژوهش در راستای سلامت مردم و اشاره به بند 12 ابلاغ وزیر به دکتر دل‌پیشه مبنی بر تشکیل کارگروه‌های تخصصی در معاونت‌های مختلف، افزود: دبیرخانه حلقه و ابزار ارتباط وزارت با کانون‌های بیرونی دخیل در حوزه سلامت است وتمام معاونت‌ های وزارتخانه در این زمینه باید با دبیرخانه هماهنگ و در این رابطه برنامه داشته باشند.

دکتر داوودی در پایان با اشاره به شخصیت و توان علمی و سابقه اجرایی دکتر دل‌پیشه بیان کرد: دبیرخانه نیازمند شخصیت‌ های علمی و توانمند است و باید از ظرفیت دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، نهایت استفاده و بهره را برد.

گفتنی است، این دیدار، امروز، چهارشنبه، 19 تیر 1398، در دفتر حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی و حضور مدیران و کارشناسان دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی انجام شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨ - ١٣:٤٢ / شماره خبر: ١٩٢٨٠٨ / تعداد نمايش: 447

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج