وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت :

تدوین مدل تعیین و توزیع بودجه آموزش پزشکی کاری ملی است

رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت با تاکید براین که تدوین مدل تعیین و توزیع بودجه آموزش پزشکی کاری ملی است، افزود: در تدوین این مدل، مجموعه ای از دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه نیز حضور دارند و این مدل باعث افزایش  عدالت در توزیع منابع اعتباری در میان دانشگاه های علوم پزشکی خواهد بود.


دکتر فریدون نوری خواه در حاشیه کارگروه تخصصی جهت مدل تعیین و توزیع بودجه بخش آموزش عالی در دانشگاه های علوم پزشکی و در گفت و گو با وبدا، گفت: در سالجاری ، وزارت بهداشت با همکاری سازمان برنامه و بودجه ، الگویی را برای تعیین، توزیع و کیفیت بخشی اعتبارات بخش آموزش پزشکی در سال 98-99 تعریف کردیم  و تخصیص اعتبارات به بخش آموزش پزشکی برای امسال و سال آینده براساس این مدل خواهد بود.

رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت افزود: به منظور اخذ اعتبارات لازم برای بخش آموزش پزشکی، صاحبنظران ارکان مختلف تصمیم گیری و مدیریتی کشور از جمله سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون های مجلس شورای اسلامی با مدل تدوین شده تعیین و توزیع بودجه آموزش پزشکی آشنا شدند که این مسئله موجب افزایش قدرت و قوت ما در محاسبه و جمع بندی اعتبارات خواهد شد.

دکتر نوری خواه با اشاره به وجود استانداردهای خاص برای تدوین مدل تعیین و توزیع بودجه آموزش پزشکی، گفت: این استانداردها موجب اصلاح رفتاری توزیع اعتبارات از سوی مدیران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی می شود  و به مدیران کمک می کند تا توزیع اعتبارات را هماهنگ با موقعیت دانشگاه و براساس شاخص و استانداردهای تعریف شده انجام دهند.

وی افزود: در کارگروه ها و کمیته های تشکیل شده در راستای تدوین الگوی اعتبار بخشی، حدود 10 شاخص اصلی حاصل می شود که براساس این شاخص ها و الگوی مشخص شده،  دانشگاه ها می توانند اصلاح رفتار سازی در تخصیص اعتبارات داشته باشند.


رییس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت با تاکید براین که تدوین مدل تعیین و توزیع بودجه آموزش پزشکی کاری ملی است، افزود: در تدوین این مدل، مجموعه ای از دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه نیز حضور دارند و این مدل باعث افزایش  عدالت در توزیع منابع اعتباری در میان دانشگاه های علوم پزشکی خواهد بود./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢١ تير ١٣٩٨ - ١٥:٥٦ / شماره خبر: ١٩٢٨٤٧ / تعداد نمايش: 420

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج