وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اولین مسابقه‌ ملی تحلیل داده‌های EEG با کاربردهای بالینی برگزار می‌شود


آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز، اولین مسابقه‌ ملی تحلیل داده‌های EEG با کاربردهای بالینی و با تأکید بر مشارکت، همکاری و هم‌افزایی بین‌رشته‌ای در راستای کاربرد‌های بالینی و پژوهشی را از مردادماه تا مهرماه 98 برگزار می‌کند.  

به گزارش وبدا، هدف از برگزاری این رویداد شکل‌گیری هسته‌های پژوهشی و فناوری متشکل از مهندسین و پزشکان با رویکرد حل مشکلات بالینی موجود در کشور هست.

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز در تلاش است تا با برگزاری این مسابقه پژوهشگران بتوانند در حوزه‌ی بالینی با توانمندی‌های موجود در حوزه‌ی مهندسی پزشکی، علوم اعصاب و شاخه‌های مختلف آن، مشارکت، همکاری و هم‌افزایی بین‌رشته‌ای در راستای کاربرد‌های بالینی، به خدمت گرفتن قابلیت‌های هوش مصنوعی در راستای نیازهای جامعه‌ی پزشکی، تلفیق تجربه‌های با ارزش افراد خبره‌ی بالینی با روش‌های مهندسی در جهت بهبود تشخیص‌های بالینی و افزایش سرعت تشخیص، و پیاده‌سازی سیستم‌های پزشکی از راه دور آشنا شوند.

این مسابقه در دو مرحله غیرحضوری و حضوری در قالب گروه‌هایی متشکل از  اساتید، محققین و دانشجویان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌بایست ‌به‌صورت گروه‌های ۲ الی ۵ نفرِ در این مسابقه ثبت‌نام و اعضای گروه خود را مشخص کنند.
 
علاقه‌مندان پس از ثبت‌نام و دریافت سؤالات تا 31 شهریور 98 فرصت خواهند داشت تا پاسخ و نتایج حاصل را  از طریق وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز ارسال نمایند و پس از داوری، پذیرفته‌شدگان مرحله اول در مهرماه ۱۳۹۸ به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.   
ثبت سیگنال‌های EEG  یکی مرسوم‌ترین روش‌های بررسی عملکرد مغز به‌صورت غیرتهاجمی است. امروزه توانایی بالقوه‌ی EEG در کاربردهای درمانی و تشخیصی مورد توجه قرارگرفته و  برای تحقق این توانایی بالقوه روش‌های متعددی برای پردازش و تحلیل سیگنال EEG پیشنهادشده است که به‌طور روزافزونی درحال‌توسعه‌اند.

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز ، مسابقه‌ی پردازش سیگنال‌های مغزی را برگزار می‌کند.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز به آدرس http://nbml.ir مراجعه نمایند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨ - ١١:١٢ / شماره خبر: ١٩٣٦٨٨ / تعداد نمايش: 1459

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج