وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در جلسه ویدئو کنفرانس مدیران معاونت پرستاری و مدیران معاونت توسعه، مطرح شد؛

اختصاص مجوز سهمیه‌ نیروهای طرحی براساس گروه پرستاری

جلسه ویدئو کنفرانس مدیران پرستاری با موضوع بررسی مسائل نیروی انسانی پرستاری برگزار شد.

به گزارش وبدا، جلسه ویدئو کنفرانس مدیران پرستاری سراسر کشور با موضوع "بررسی مسائل نیروی انسانی پرستاری" و "بررسی راهکارهای بهبود مراقبت از نوزادان در راستای افزایش و نگهداری مناسب موالید" موضوع بخشنامه 596/100 مورخ 10مرداد 98 وزیر بهداشت به دانشگاهای علوم پزشکی کشور، با حضور دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، احمد نجاتیان، مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری،  دکتر علی ابرازه، مدیرکل اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت و دکتر طالبی، رییس گروه تشکیلات مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری، آذر محمودی، ریيس گروه تحول مديريت سرمايه انساني معاونت پرستاری و داوود امین نسب، رییس گروه بهره وری و تعرفه خدمات پرستاری در دفتر معاونت پرستاری برگزار شد.

دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت در این جلسه ضمن قدردانی از مدیران پرستاری برای مشارکت بالای پرستاران در کمپین ملی فشار خون و پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، تصریح کرد: این حضور مسئولانه و فعالانه در تاریخ پرستاری و مجموعه نظام سلامت ماندگار خواهد بود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در این جلسه، همچنین به بیان دغدغه‌ های مدیران پرستاری در حوزه نیروی انسانی پرداخت و از مدیران پرستاری درخواست کرد تا سوالات و مشکلات خود را در ارتباط  با نیروی انسانی پرستاری با مسئولان معاونت توسعه وزارت بهداشت مطرح کنند.

در ادامه، دکترعلی ابرازه، مدیر کل نیروی انسانی وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی در خصوص نیروهای طرحی پرستاری، خاطرنشان کرد: ابلاغیه تمدید طرح اواخر هفته آینده اعلام می شود که در این ابلاغیه شرایط و ضوابطی منظور شده است و از این پس مجوز سهمیه های طرح، براساس گروه پرستاری اختصاص می یابد.

مدیرکل اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت همچنین، در خصوص مجوزهای جذب نیرو در سال جاری، افزود: مجوزهای جذب در سال جاری براساس تعداد تخت‌ های گسترش یافته و برای مراکزی که کمبود نیروی انسانی دارند، منظور شده است.

وی از احتمال برگزاری آزمون استخدامی پیمانی در مهرماه و جذب نیروهای قراردادی در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت:  مجوز جذب 10 هزار نفر اخذ شده که با توجه به محدودیت‌ های ایجاد شده، نیاز است مراکز جدید و یا بخش‌های جدید از سایر روش های مدیریتی مانند برون سپاری استفاده کنند.

دکتر طالبی، رییس گروه تشکیلات مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری نیز در این جلسه، در پاسخ به سوالی درخصوص ضریب نیروی انسانی پرستاری، گفت: چارت تشکیلاتی مراکز درمانی براساس کتاب "نرم استانداردهای نیروی انسانی" تدوین شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه ها بازوهای اجرایی وزارت بهداشت هستند، از مدیران محترم پرستاری درخواست داریم که پیشنهادات خود در زمینه نرم‌ها و استانداردهای نیروی انسانی را به معاونت پرستاری ارائه دهند تا طی جلساتی در مورد آنها تصمیم گیری شود.

در ادامه، دکتر حضرتی بیان کرد: سازماندهی پست های مدیریتی پرستاری نیازمند بازنگری است و باید توسط افرادی که متصدی در پست مربوطه هستند، اخذ شود.

گفتنی است، در این جلسه، همچنین، راهکارهای بهبود مراقبت از نوزادان در راستای افزایش و نگهداری مناسب موالید بررسی و مقرر شد، پس از استماع نظرات و پیشنهادات مدیران پرستاری، طی جلسه ای با مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت خانواده و مدارس این موضوع بررسی شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨ - ١٢:٥٥ / شماره خبر: ١٩٤٠٠١ / تعداد نمايش: 681

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج