وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور مدیرکل تجهیزات پزشکی و رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد؛

"اولین گردهمایی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی منطقه هفت کشور" در اصفهان

 

اولین گردهمایی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی منطقه هفت کشور با حضور مهندس سید حسین صفوی در اصفهان برگزار شد.

به گزارش وبدا، اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه هفت کشور با حضور مهندس سید حسین صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی، دکتر چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان و جمعی از مدیران اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

در این گردهمایی، برای اولین بار 67 شرکت تولید کننده و 13 شرکت نوپا در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مستقر در منطقه هفت کشور شامل استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری و یزد به عنوان سومین قطب تولید تجهیزات پزشکی در کشور، به منظور بررسی و بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات موجود در مسیر تولید تجهیزات پزشکی گرد هم آمده و همراهی و همکاری مدیران ارشد حوزه تجهیزات پزشکی در کشور را در خصوص رفع موانع پیش روی تولید، خواستار شدند.

برای این منظور با حضور روسای اداره کل تجهیزات پزشکی، مهندس رزا مختاری رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی، مهندس محمد مهدی علاالدین رییس اداره نظارت بر تامین و نگهداشت تجهیزات پزشکی و مهندس رویا شهبازی رییس اداره فناوری اطلاعات تجهیزات پزشکی به همراه مجموعه معاونین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مدیران و روسای تجهیزات پزشکی دانشگاه های منطقه در فضایی علمی، چالشی و صمیمانه در خصوص مشکلات و دغدغه های فعلی تولیدکنندگان بحث و جهت دستیابی به مصوبات عملیاتی و راه گشا تلاش کردند.

در پایان با رویکرد مثبت مهندس صفوی و سایر اعضای جلسه در جهت تسهیل و تسریع حداکثری فرآیند های تولید، 11 مصوبه به عنوان نتایج نهایی گردهمایی به تصویب مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی رسید، که از مهمترین آنها می توان به " صدور دستور طراحی فرآیند و تدوین دستورالعمل شرکت های مستقل در صدور پروانه ساخت تجهیزات پزشکی " اشاره کرد.

همچنین همراه با برگزاری گردهمایی فوق دو نمایشگاه تخصصی به منظور ارایه دستاوردهای تولیدی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی منطقه و شرکت های نوپا فعال در این حوزه برگزار شد. مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی به همراه هیات همراه از تک تک غرفه های شرکت های نوپا و تولیدکننده بازدید و علاوه بر مشاهده دستاوردها و توان علمی و فنی هر یک از شرکت ها، مشکلات و دغدغه هایی که هر یک از آن ها با آن مواجه هستند را بررسی و دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر شد.

بنابراین گزارش، در کنار برگزاری گردهمایی و نمایشگاه های فوق، اولین نمایشگاه نیازمندی های مراکز درمانی کشور در حوزه تولید تجهیزات پزشکی با رویکرد نمایش آن دسته از تجهیزات پزشکی مصرفی که بروز تحریم های خارجی و همچنین عدم وجود تولیدکننده داخلی ، فرآیند تامین و تدارک آنها در مراکز درمانی را دچار مشکل ساخته است، برگزار شد.

این نمایشگاه با استقبال تولیدکنندگان، فناوران و سرمایه گذاران علاقمند به حوزه تجهیزات پزشکی مواجه و امیدها پیرامون آغاز نهضت خودکفایی در تولید تهیزات پزشکی کشور را پررنگ تر کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:١٧ / شماره خبر: ١٩٤٠١٠ / تعداد نمايش: 328

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج