وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

۹ بیمارستان وزارت بهداشت در استان کرمانشاه در خدمت زائرین اربعین


دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست مشترک با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه از آمادگی ۹ بیمارستان وزارت بهداشت در استان برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی افزود: ۷ بیمارستان استان به صورت معین  و ۷ بیمارستان غیر دانشگاهی نیز در زمینه درمان خدمت رسانی خواهند کرد.

وی گفت :  با توجه به نیاز منطقه و حضور گسترده زائرین ۲ بیمارستان صحرایی نیز برپا خواهد شد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: ۴۳ پایگاه شهری و جاده ای فوریت های پزشکی ، ۸۲ نقطه ارایه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی ، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس ، ۳ فروند بالگرد  آماده خدمات امدادی به زائران اربعین حسینی در این منطقه خواهند بود.

دکتر رئیسی با اشاره به حضور گسترده حوزه بهداشت در این مراسم گفت: ۱۴ مرکز جامع سلامت شبانه روزی در طول مسیرهای تردد زائرین ، ۶ مرکز شبانه روزی در قصرشیرین و پایانه خسروی ، ۳ پست قرنطینه مرزی و همچنین ۵ دستگاه موبایل کلینیک دندانپزشکی به زائرین خدمت بهداشتی ارائه خواهند کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در این نشست بر  توجه جدی به تامین آب بهداشتی، توجه به مخاطرات زیستی محیطی ناشی از دفع فاضلاب و  آموزش و آگاهی بخشی عمومی خادمین موکب ها درخصوص توزیع مواد غذایی، هماهنگی سازمانها با خادمین سلامت و تدوین برنامه ترافیکی امداد به بیماران و مصدومان احتمالی تاکید کرد.

سپس مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه ضمن تشکر از فعالیت های وزارت بهداشت برای برگزاری با شکوه راهپیمائی اربعین حسینی اظهار داشت: فواصل کوتاه میان شهرهای مسیر تردد زائران اربعین از مرز خسروی و زیرساخت‌های پایانه بین المللی خسروی باعث شده که تردد زائران از این مسیر راحت تر باشد.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت :رصد و رسیدگی وضعیت سلامت و بهداشت زائران اربعین از مهمترین محورهای برنامه های ما در ایام تردد زائران است که مسوولیت این موضوع از نظر سازمانی با وزارت بهداشت خواهد بود که با توجه به تجربه زلزله سال ۹۶ ، به خوبی از عهده آن برخواهند آمد.

گفتنی است در این نشست دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، جمعی از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت  و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حضور داشتند./216/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ - ١٠:٥٨ / شماره خبر: ١٩٥١٢٦ / تعداد نمايش: 364

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج