وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پایان پنجمین فن بازار ملی سلامت؛

آغاز همکاری های مشترک و ارتباطات کاربردی میان دانشگاه، صنعت و تجارت

پنجمین فن بازار ملی سلامت که از 16 آبان ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چابهار آغاز به کار کرده بود بعد از ظهر امروز با معرفی ایده های دانش بنیان برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش وبدا، در مراسم اختتامیه پنجمین فن بازار ملّی سلامت که امروز جمعه در محل سالن همایش های منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار برگزار شد، دکتر سید محمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رییس پنجمین فن بازار ملی سلامت، گفت: در این رخداد علمی بزرگ و مهم که در جوار دریای عمان برگزار شد، اقیانوسی از ایده ها، فن آوری ها و اختراعات نو به نمایش درآمد.

وی ادامه داد: مخترعان و صاحبان فناوری های بکر و خلاقانه در پنجمین فن بازار ملی سلامت به خوبی ثابت کردند که ایران اسلامی با تکیه به توان فرزندان خود، از شرق و غرب بی نیاز است.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: در این فن بازار محصولات دانش بنیانی به نمایش در آمده بود که تولید انبوه هر یک می تواند از خروج میلیارد ها دلار ارز از مملکت جلوگیری کند و از طرف دیگر از لحاظ هزینه ای بسیار به صرفه تر از نمونه خارجی و بسیار با کیفیت تر محسوب می شود.

دکتر هاشمی شهری  ادامه داد: در مجموع 30 غرفه، از دانشگاه های علوم پزشکی ، مراکز رشد فناوری سلامت، مراکز تبادل فناوری و شرکت های دانش بنیان کشور در این فن بازار، فعالانه به معرفی دستاوردهای علمی خود پرداختند و به طور متوسط در هر غرفه 4 محصول دانش بنیان به سرمایه گذاران و علاقمندان به دانش معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه حضور سرمایه گذاران علاقمند و میهن دوست در این فن بازار نقطه قوت قابل توجه و قابل اتکائی محسوب می شود تاکید کرد: می توان به عنوان یکی از نقاط قوت این فن بازار  در کنار ارائه فن آوری ها، به حضور این سرمایه گذاران اشاره کرد.

وی همچنین به حضور بیش از  350 دانشجوی خلاق و ایده پرداز و بیش از  150 عضو هیات علمی از سراسر کشور، 50 مسئول ارشد وزارت بهداشت، وزارت کار و  وزارت صنعت در این فن بازار اشاره کرد و گفت: این تجربه بزرگ برای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و استان سیستان و بلوچستان حرکتی نو برای پیوند بیش از پیش صنعت و دانشگاه محسوب می شود.

وی اعلام کرد: در این دو روز برگزاری همایش 20 تفاهم نامه بین شرکت های ارائه کننده محصولات و سازمان های کارفرمایی مختلف امضا شد.

وی تصریح کرد:  در این فن بازار نشست های بزرگی با عنوان انتقال تجربه برای بیان تجربیات موفق شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف دارو، تجهیزات پزشکی و سلامت ، راهکارهای توسعه فناوری تجهیزات پزشکی ، سرمایه گذاری شرکت های فناور و دانش بنیان در منطقه آزاد چابهار، ارائه ایده های دانشجوئی و ثبت ایده ها توسط دفتر مالکیت معنوی به نام ارائه دهنده، برگزار شد.

مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران:

حضور شرکت کنندگان در پنجمین همایش و فن بازار بسیار عالی بود

دکتر منظم مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی  تهران  گفت: بسیار خوشحالم که در همایش امسال نسبت به چهار سال گذشته تعداد زیادی شرکت کننده داشتیم  با این استقبال امید می رود که آینده ی بسیار درخشانی برای دانشگاه های کل کشور رقم بخورد.

وی افزود: این فن بازار در مسیر بلوغ حرکت می کند و به اذعان بسیاری از شرکت کنندگان در دوره پنجم برای اولین بار شاهد برقراری ارتباطات عملی میان محققان و تولیدکنندگان باشیم.

در ادامه بیانیه پنجمین همایش و فن بازار ملی سلامت توسط دکتر منظم مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه تهران قرایت شد.

در پایان نیز در سه بخش از ایده های محصول محور، برگزیدگان مسابقه دانشجویی و حامیان پنجمین همایش و فن بازار ملی سلامت تقدیر شد.

اعلام امادگی سرمایه گذار جهت تجاری سازی  ایده استخراج آنزیم کلاژناز در مقیاس صنعتی به عنوان یکی از هفت ایده برتر پنجمین فن بازار ملی سلامت

در مراسم اختتامیه پنجمین فن بازار ملی سلامت، یکی از سرمایه گذاران، برای حمایت از ایده خانم نگارعبدالله زاده با عنوان استخراج آنزیم کلاژناز در مقیاس صنعتی اعلام آمادگی کرد.

 در این مراسم از هفت ایده محصول محور، 3 تیم برگزیده دانشجوئی و 3 نفر از حامیان برگزاری فن بازار قدردانی شد.
در این مراسم کارت هدیه به مبلغ 100 میلیون ریال به ایده تولید دستگاه نوین دسیلولازسیون به عنوان رتبه برتر، کارت هدیه به مبلغ 70 میلیون ریال به آقای رسول چوپانی به سبب ارائه ایده تجاری سازی ماءالعسل به عنوان رتبه دوم، کارت هدیه به مبلغ 50 میلیون ریال به آقای محمد امین یونسی هروی به سبب ارائه سوزن تزریق دندانپزشکی، کارت هدیه به مبلغ 30 میلیون ریال به آقای هادی حسینی به سبب ایده محیط کشت غیرتخمیری، کارت هدیه به مبلغ 25 میلیون ریال به آقای ناصر مقربیان به سبب ارائه دستگاه مانیتورینگ شستشوی مثانه، مبلغ 25 میلیون ریال به خانم غزل خراجی به سبب دستگاه همراه بیوفیدبک و کارت هدیه به مبلغ 20 میلیون ریال به سبب ساخت زخم پوش پیشرفته به آقای محمد امین حبیبی اهدا‌ شد.
همچنین تیم های پویش گران ویستا از دانشگاه علوم پزشکی یزد، مداسکرین از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، چشم سوم از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد به عنوان صاحبان ایده های برتر قدردانی شدند.

در این مراسم همچنین از بانک رفاه کارگران، شرکت پارس حیان و صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی سبز به سبب حمایت مالی از این فن بازار قدردانی شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٧ آبان ١٣٩٨ - ١٩:٣٣ / شماره خبر: ١٩٦٧٥٥ / تعداد نمايش: 403

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج