وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان اورژانس کشور:

برخورد اتوبوس حامل زائرین پاکستانی با یک کامیون، 4 کشته و 46 مصدوم برجای گذاشت

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: تصادف اتوبوس و کامیون در کیلومتر 25 محور نهبندان-زاهدان 4 کشته و 46 مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند با اعلام این خبر، افزود: ساعت چهار و 13 دقیقه بامداد امروز، بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس حامل زائرین پاکستانی با یک دستگاه کامیون در کیلومتر ۲۵ محور نهبندان-زاهدان، دو سرنشین کامیون (ایرانی) و دو نفر از سرنشینان اتوبوس (پاکستانی) فوت کردند.

وی اظهار کرد: اتوبوس زائرین پاکستانی دارای ۴۹ سرنشین بود که ۴۶ نفر آنها مصدوم و پس از تریاژ در صحنه تصادف و اولویت بندی، با استفاده از آمبولانس های اورژانس بلافاصله به بیمارستان نهبندان برای بررسی و درمان منتقل شدند.

دکتر کولیوند خاطرنشان کرد: مصدومان این حادثه هم اکنون در بیمارستان نهبندان درحال مداوا هستند.

وی با بیان اینکه یک اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از زابل برای کمک به انتقال مصدومان این حادثه اعزام شده است، گفت: 5 نفر از زائرین دارای جراحت شدیدتر بوده و مابقی مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. مصدومانی که دارای جراحات شدیدتر هستند، به بیمارستان بیرجند منتقل می شوند.

رییس سازمان اورژانس کشور ضمن تشکر از سرعت عمل کادر اورژانس و بیمارستان شهید آتشدست شهرستان نهبندان در انتقال و پذیرش مصدومان، وضعیت فعلی مجروحین را رضایت بخش اعلام کرده و افزود: به زودی اکثر مصدومان پس از درمان های سرپایی از بیمارستان ترخیص خواهند شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨ - ١٠:٤٤ / شماره خبر: ١٩٦٨٥٦ / تعداد نمايش: 200

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج