وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سفر وزیر بهداشت به قم انجام شد؛

امضای دو تفاهم نامه مهم حوزه سلامت

دو تفاهم نامه مهم حوزه سلامت شامل گسترش و نوسازی امکانات درمانی شهر مقدس قم به ویژه منطقه کم برخوردار نیروگاه و امامزاده ابراهیم و همچنین ایجاد دانشگاه بین المللی طب سنتی، ایرانی و مکمل توسط وزیر بهداشت در سفر به قم، امضا شد.

به گزارش وبدا، در تفاهم نامه ای که بین دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امضا شد، دو طرف بر گسترش و نوسازی امکانات درمانی شهر مقدس قم به ویژه منطقه کم برخوردار نیروگاه و امامزاده ابراهیم تاکید کردند و مقرر شد که بیمارستان 220 تختخوابی حضرت زهرا(س) قم توسط بنیاد برکت و خیرین، تخریب، ساخته و تکمیل شود.

همچنین تامین نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی این مرکز درمانی و نیز اداره آن با تعرفه دولتی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

در دومین تفاهم نامه، دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سرمست استاندار قم توافق کردند که در جهت ایجاد دانشگاه بین المللی طب سنتی و  ایرانی و مکمل اقدام کنند. ساخت و تکمیل پروژه ساختمانی این دانشگاه با معماری ایرانی اسلامی و تامین نیروی انسانی و تجهیز بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود.

تامین زمین و مشارکت در ساخت دانشگاه بین المللی طب سنتی و ایرانی و مکمل نیز بر عهده استانداری قم است. همچنین مقرر شد منابع جهت ساخت این پروژه در بودجه سال 99 پیش بینی شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢١ آذر ١٣٩٨ - ٠٨:٤٧ / شماره خبر: ١٩٧٨١٤ / تعداد نمايش: 325

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج