وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

افتتاح نخستین درمانگاه ناهنجاری های مادرزادی در زاهدان

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موسسه محکم از دی ماه 1395 با افتتاح شعبه در استان سیستان و بلوچستان بیش از 3500 بیمار ناشی از ناهنجاری مادرزادی را ویزیت کرده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم میری علی آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موسسه محکم از دی ماه 1395 با افتتاح شعبه در استان سیستان و بلوچستان بیش از 3500 بیمار ناشی از ناهنجاری مادرزادی را ویزیت کرده است که از این تعداد 1400 بیمار در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) مورد جراحی و درمان قرار گرفته اند.
 
وی ادامه داد: در این درمانگاه تعداد هفت پزشک فوق تخصص اطفال مقیم استان بیماران دارای ناهنجاری مادرزادی را ویزیت خواهند کرد و همچنین تمام مراحل تحت پوشش قرار گرفتن و اعزام برای درمان نیز دراین درمانگاه انجام خواهد شد.
 
دکتر حسینعلی شهریاری، دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در مراسم افتتاح درمانگاه کودکان دارای ناهنجاری مادر زادی استان سیستان وبلوچستان اظهار کرد: پزشکان خیری همچون دکتر دلشاد و دکتر هرمز کلانتر که منشاء کارهای خیر در کشور و استان سیستان بلوچستان بوده اند برای دنیای آخرت خود باقیات و صالحاتی به جا خواهند گذاشت.
 
وی ادامه داد: در کشور پزشکان خیر بسیار زیادی داریم که در مجمع خیرین سلامت کشور در حال ساماندهی این پزشکان و بیمارستان های خیریه سراسر کشور است.
 
 
شناسایی 200 بیمار دارای ناهنجاری مادرزادی و ارائه خدمات درمانی به آنان از اقدامات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بوده است.
 
دکتر دلشاد، مدیر عامل موسسه محکم کشور در این مراسم گفت؛ با در اختیار گذاشتن ملک موقفه توسط اداره کل اوقاف به موسسه وهمچنین تجهیز این ملک برای استفاده  به عنوان درمانگاه وهمچنین استقبال پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ویزیت بیماران دارای ناهنجاری مادر زادی، شرایط برای افتتاح اولین درمانگاه تخصصی موسسه محکم در کشور مهیا شد.
 
موسسه محکم سال 1384 با تحت پوشش قرار دادن 30 نوع بیماری ناهنجاری مادرزادی شروع بکار کرد و اکنون 39 نوع  بیماری  را تحت پوشش خدمات خود دارد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٦ دی ١٣٩٨ - ١٠:٥٥ / شماره خبر: ١٩٨٨٥٢ / تعداد نمايش: 220

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج