وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

هیچ طغیان بیماری در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان نداشته ایم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به وقوع سیلاب گسترده در جنوب استان سیستان و بلوچستان، گفت: تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از روزهای قبل و روزهای اول وقوع سیل تا کنون، در مناطق سیل زده، حضور و مشارکت فعال دارند.

دکتر فرهاد دادگر در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور، اقدامات بسیار زیاد و استراتژیکی برای محافظت از گروه های آسیب پذیر در مناطق سیل زده انجام شده بود و تا کنون، هیچ طغیان بیماری در این مناطق، نداشته ایم.

وی افزود: مهمترین چالش پیش روی ما در مناطق سیل زده، تامین آب آشامیدنی سالم به مقدار کافی است که متاسفانه هنوز شبکه های آب رسانی به شکل بهداشتی وارد مدار نشده که برای ما چالش برانگیز خواهد بود و تقاضا داریم که ارگان های مربوطه از جمله سازمان آب و فاضلاب، با جدیت و سرعت بیشتری، آب آشامیدنی سالم مورد نیاز مردم در مناطق سیل زده را تامین کنند.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در ستاد بحران یادآور شد: قبل از وقوع سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان، 169 مادر باردار را به محل های امن منتقل کردیم که در این مکان ها یا تسهیلات زایمانی و یا بیمارستان وجود دارد و در طول این مدت، در طول وقوع سیل، 62 مادر باردار، زایمان کردند و علاوه بر اینها، 55 مادر باردار نیز در حین سیل توسط بالگردهای اورژانس 115 و ماشین های سنگین، به محل های امن منتقل شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشی که با کمک سازمان دامپزشکی کل کشور و همچنین سازمان جهاد کشاورزی تهیه شده، دام هایی که ممکن است در مسیر سیلاب تلف شده باشند شامل 1000 دام در شهرستان کنارک و بیش از 200 دام در شهرستان چابهار بوده است.

دکتر دادگر افزود: تا کنون تمام دام هایی که در مسیر زندگی مردم در شهرستان کنارک و چابهار بودند، دفن شده اند و مشکل لاشه و دام های تلف شده در مناطق سیل زده، برطرف شده است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨ - ١٤:٣٠ / شماره خبر: ١٩٨٩٥٨ / تعداد نمايش: 179

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج