وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد:

همگرایی علوم یک اصل مهم در توسعه علمی کشور

دکتر علی اکبر حقدوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت ارتباط بین رشته ای و لزوم همکاری متخصصین رشته های مختلف برای توسعه علمی کشور، این امر را مستلزم همکاری بیشتر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ذکر کرد.


به گزارش وبدا، معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این مطلب افزود: برای همگرایی علوم لازم نیست ساختارها تغییر کند، بلکه ایجاد ساختارهای نرم بسیار موثر تر از ساختارهای خشک اداری است.
دکتر حقدوست با اشاره به سابقه تلاش های صورت گرفته برای همکاری های علمی وزارت بهداشت و وزارت علوم گفت: لازم است معاونت های متناظر در هر دو وزارتخانه با یکدیگر چارچوب همکاری تنظیم نمایند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ساز و کارهای این همکاری را بسیار ساده خواند و گفت: اگر متخصصین در دانشگاههای زیرمجموعه هریک از وزارتخانه ها در قالب پروژه های مشترک با دیگر وزارتخانه همکاری نمایند، ارتباط ها و گفتمان های دو طرف را تقویت می کند.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه ساز و کار اصلی این همکاری نهایی شود، دانشگاههای زیر مجموعه دو وزارتخانه که در یک استان مستقر هستند می توانند بسته به ظرفیت ها و نیازهای خود از این ساز و کار استفاده نمایند.
دکتر حقدوست از تجربه برخی دانشگاههای علوم پزشکی در همکاری با دانشگاههای وزارت علوم سخن گفت و افزود: در صورتی که زیرساخت ها آماده باشد، دانشجویان هر وزارتخانه می توانند برخی دروس را در دانشگاههای وزارتخانه دیگر طی کنند.302/ 223

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٨ - ١١:٣١ / شماره خبر: ١٩٩٠٠٧ / تعداد نمايش: 225

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج