وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

مدیریت فرهنگی کاری سخت و مبتنی بر شناخت عمیق است


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مدیریت فرهنگی را کاری سخت و مبتنی بر شناخت عمیق دانست و گفت: در برخی حوزه‌ها نظیر حوزه دانشجویی شیوه مدیریت به طورعینی قابل اندازه‌گیری است و مدیر دانشجویی باید شخصی باشد که توانایی اجرایی خوبی داشته باشد.

به گزارش وبدا، دکتر سیما سادات لاری با بیان این مطلب که فعالیت‌های فرهنگی مبتنی بر معیارهای کیفی است که به طور عینی قابل ارزیابی و سنجش نیست، بنابراین انتخاب مدیر فرهنگی کاری سخت و سنجش اثربخشی فعالیت‌ها در حوزه فرهنگی پیچیده است.

وی افزود: در حال حاضر کشور ما در شرایط  خاصی قرار دارد و باید تمام فعالیت‌های آن مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد و تمام امور فرهنگی باید با توجه به میزان بودجه تنظیم شود. با این وجود اما نباید هیچ برنامه‌ فرهنگی اثربخش را به دلیل مشکلات بودجه‌ای تعطیل کرد. ما باید در شرایط فعلی سبک‌زندگی مبتنی بر آرامش‌روانی را بیشتر رواج دهیم و لازم است که کارهای فرهنگی را با شدت بیشتری دنبال کنیم.

معاون وزیر بهداشت در خصوص «واگذاری طرح پایش انطباق به دیگر معاونت‌های وزارت بهداشت» که از سوی برخی مدیران فرهنگی مطرح شد با بیان این که من بعید می‌دانم در دیگر حوزه‌ها این دغدغه وجود داشته باشد، گفت: برخی حساسیت‌ها در این خصوص در فرهنگ و دین ما وجود دارد، مردم ما افرادی مذهبی هستند و برای آن‌ها رعایت حریم بسیار مهم است به عقیده من در خصوص طرح انطباق اگر این طرح را غیر از حوزه معاونت فرهنگی به دیگر معاونت‌ها واگذار کنیم قطعا پی‌گیری آن‌ها مانند حوزه فرهنگی نخواهد بود، البته در این مورد باید ضمانت اجرایی داشته باشیم که در بحث اعتبار بخشی بیمارستان‌ها این موضوع را قرار داده‌اند.

 دکتر لاری در خصوص نقش معاونت‌های فرهنگی و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری وظیفه ما بیشتر پرداختن به سبک زندگی و معنویت است که باید روی آن به جد کار کنیم، ما در یک دوره‌ای در خصوص سبک زندگی سخت گرفتیم و در دوره‌ای این نیازها دیده نشد اکنون زمان آن است که برنامه‌های خود را بر اساس خلاء معنویت ایجاد شده به سمت تربیتی شدن پیش ببریم. دانشجویان اکنون در کنار برنامه‌های فرهنگی دانشجویی که ارایه می‌دهند در انتظار ارایه برنامه فرهنگی ما نیز هستند بر این اساس ما باید اولویت بندی کنیم و با کار کارشناسی در خصوص انجام فعالیت‌ها در حوزه بیانیه گام دوم انقلاب بپردازیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر این که کلیه فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه باید در شورای فرهنگی مطرح شود از مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست در این خصوص محکم ایستادگی کنند.

وی در پایان با بیان این که حال من با دیدن شما خوب شد و باید این حال خوب را با ایجاد امید و نشاط به دانشجویان تزریق کنیم، ابراز داشت: باید با همبستگی و همراهی با هم بتوانیم دانشجویان را حمایت کنیم، دانشجو صادق است و همان اندازه که عصبانیت خود را نشان می‌دهد از نشان دادن نشاط و شادی خود دریغ ندارد، این صداقت به دنیایی می‌ارزد پس باید در کنار این دانشجویان صادق باشیم.

گفتنی است نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در روزهای ۲۸ و ۲۹ دی‌ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٨ - ١٢:٤١ / شماره خبر: ١٩٩٠١٥ / تعداد نمايش: 229

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج