وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر:

دانشگاه ها از تمام ظرفیت های استانی برای کنترل بیماری های غیرواگیر استفاده کنند

نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر با حضور در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از نزدیک به بررسی اقدامات این دانشگاه در زمینه کنترل بیماری های غیرواگیر پرداخت. 

به گزارش وبدا، در جلسه کار گروه بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمان که روز  گذشته برگزار شد، دکتر رشیدی نژاد، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گزارشی درخصوص اقدامات صورت گرفته درخصوص کنترل بیماری های غیر واگیر در استان کرمان ارائه نمود و گفت: استان کرمان در اکثر حیطه ها به نسبت میانگین کشوری وضعیت قابل قبولی دارد. 

دکتر باقر لاریجانی نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر پس از استماع گزارش رییس این دانشگاه در خصوص اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در استاد کرمان، گفت: خوشبختانه کارهای علمی و دقیقی در این دانشگاه صورت گرفته و برخی از این اقدامات بعنوان الگوی کشوری استفاده شده است. 

دکتر لاریجانی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان می تواند کارهایی را که در حوزه اخلاق پزشکی و کنترل بیماری های غیرواگیر انجام داده به عنوان الگویی برای کشور ارائه نماید. 

وی افزود: کمیته ملی بیماری های غیرواگیر آماده حمایت از برنامه های خوب دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این زمینه می باشد. 

نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید از تمام ظرفیت های استان در تمامی سطوح برای کنترل بیماری های غیرواگیر استفاده و نهادها، سازمان ها و مراکز مختلف را در این موضوع مشارکت دهند. 

دکتر لاریجانی با اشاره به موضوعات مختلفی مانند دیابت، سرطان، تغذیه و ... که در بیماری های غیرواگیر مطرح است گفت: بهتر است برای هریک ازاین موضوعات شورایی در دانشگاه ها تشکیل شود و کار در هر موضوع در سطح استان توسط این شورا پیگیری شود. 

وی بهره برداری از نظرات صاحب‌نظران هر حیطه در این شوراها را موضوعی مهم برشمرد و گفت: چنانچه برای هر موضوع مسئول مشخص شود این فرد با کمک سایر صاحب‌نظران حیطه می تواند کار را به خوبی در سطح استان پیش ببرد. 

همچنین در این نشست گزارشی از وضعیت ابتلا به بیماری های غیرواگیر در استان کرمان ارائه شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٤ بهمن ١٣٩٨ - ١٧:٠٠ / شماره خبر: ١٩٩٠٦٩ / تعداد نمايش: 223

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج