وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت عنوان کرد:

نقش نظام حمایت از مالکیت فکری در تقویت انگیزه های پژوهشگران

 

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: یکی از زیرساخت های لازم برای ترویج نوآوری و رسیدن به اقتصاد دانش بنیان، برخورداری از نظام حمایت از مالکیت فکری است تا پژوهشگران انگیزه لازم برای خلق ثروت و تجاری سازی دارایی های فکری خود را داشته باشند.

 

به گزارش وبدا، دکتر حسین وطن پور با اعلام این مطلب، اظهار داشت: به موازات جهانی شدن اقتصاد و گسترش ارتباطات، فرآیند تحقیق و توسعه، نوآوری و دستیابی به فناوری های برتر عنصری کلیدی در کسب توانمندی های رقابتی در جوامع به حساب می آید.

 

وی افزود: امروزه خلق و بهره برداری از انواع دارایی های فکری، یکی از مهمترین عوامل ایجاد مزیت رقابتی و موفقیت بنگاه ها است که دستیابی به این مهم در گرو توانایی نسبی آنها در کسب توسعه و حفاظت به هنگام از دارایی های فکری در مقایسه با رقبا است .

 

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با توجه به تدوین آیین نامه مالکیت فکری در کشورها و ضرورت تهیه و تایید و ابلاغ در کشور، آیین نامه ساختار و خط مشی مالکیت فکری و نوآوری در دانشگاه های علوم پزشکی توسط دفتر توسعه فناوری سلامت با مشارکت معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی تهیه و پس از تایید معاونت حقوقی به تصویب شورای حقوقی وزارت بهداشت رسید.

 

دکتر وطن پور اضافه کرد: این آیین نامه توسط وزیر بهداشت ابلاغ شد که می تواند در رشد رتبه فناوری سلامت کشور در دنیا، نقش بسیار مهمی داشته باشد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨ - ١٤:٢٩ / شماره خبر: ١٩٩١٥٣ / تعداد نمايش: 285

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج