وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

برگزاری دوره های پودمان آموزش پرستاری بحران

معاون پرستاری با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه و امداد رسانی خوب، ارزشمند و به موقع پرستاران با تجربه و دوره دیده در شرایط بحرانی زمان زلزله، گفت: زلزله اخیر کرمانشاه، نشان داد که باید تیم ملی پرستاری بحران وجود داشته باشد تا در شرایط بحرانی بتوان خدمات ارزشمند و مناسبی به مردم حادثه دیده ارائه داد.

دکتر مریم حضرتی در حاشیه برگزاری دومین پودمان آموزش پرستاری بحران و در گفت و گو با خبرنگار وبدا، با بیان این که در گذشته، دوره های آموزشی زیادی برای پرستاران وجود داشت، اما به صورت منسجم نبود، افزود: برای ایجاد تیم ملی پرستاری بحران، از ده منطقه آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور درخواست کردیم که پرستارانی را که در زمینه های تریاژ، آی سی یو و اورژانس، مهارت و تجربه زیادی دارند به ما معرفی کنند تا در سه دوره آموزشی پودمانی پرستاری بحران به صورت تئوری و پرکتیکال به این افراد آموزش داده شود.

دکتر حضرتی با بیان این که این دوره ها با همکاری سازمان اورژانس کشور و مرکز تحقیقات حوادث و بلایای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تدوین و ارائه می شود، گفت: در حال حاضر یک دوره آموزشی برگزار شده و این دوره، دومین دوره سه روزه است.

وی افزود: بعد از اتمام سه دوره آموزشی به افراد معرفی شده، گواهی داده می شود و این افراد دوره دیده موظف هستند در شهر و استان خودشان به ۲۰ نفر از پرستاران، آموزش پرستاری بحران دهند و پس از نظارت بر این ۲۰ نفر، آموزش دیده، یک تیم آبشاری در کشور از پرستاران بحران خواهیم داشت.

معاون پرستاری در پایان تاکید کرد: در شرایط بحرانی، پرستاران آموزش دیده دوره پرستاری بحران، هسته مرکزی ارائه خدمات درمانی را می توانند بر عهده گیرند./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ١٤:٤٦ / شماره خبر: ١٧٥٤٠٨ / تعداد نمايش: 1439

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج