وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در مراسم بزرگداشت دکتر حسن تاج‌بخش، چهره ماندگار طب ایرانی عنوان شد:

لزوم برقراری تعامل منطقی در کنار طب رایج در راستای احیای منطقی و علمی طب ایرانی

با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، مراسم بزرگداشت مقام استاد دکتر حسن تاج‌بخش، چهره ماندگار طب ایرانی همزمان با سومین همایش دانش‌آموختگان و دانشجویان داروسازی، طب ایرانی و تاریخ پزشکی برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این مراسم دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های استاد دکتر تاج‌بخش برای احیای طب ایرانی در دوران تکفیر و انکار این مکتب غنی طبی، گفت: ما در دوران عزت طب ایرانی و در زمانی که سند ملی گیاهان دارویی و طب ایرانی به همت دکتر مخبر دزفولی تصویب شده است، در این عرصه فعالیت می‌کنیم و در شرایطی که سیاست‌های راهبردی از سوی بالاترین مقام حاکمیت تعریف شده و مسیر مشخص و روشنی ترسیم شده است، قطعا امانت‌دار خوبی برای حفظ زحمات استادانی چون استاد تاج‌بخش نبوده‌ایم.

وی برجسته بودن بعد حکمی و  اخلاقی را ویژگی شاخص بزرگانی چون استاد حسن تاج‌بخش و مرحوم استاد محمدمهدی اصفهانی دانست و افزود: در نظام آموزش پزشکی، به ابعاد حکمی طبابت کمتر توجه می‌شود و اگر بتوانیم با بهره‌گیری از این پشتوانه‌های غنی و قوی، برای تقویت این بعد مهم در پزشکان نیز تلاش کنیم، کار بزرگی انجام داده‌ایم.

مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم در سایه حضور معنوی این استادان برجسته بتوانیم با برقراری تعامل منطقی در کنار طب رایج، در راستای احیای منطقی و علمی طب ایرانی و توسعه ضابطه‌مند این مکتب غنی طبی گام برداریم.

گفتنی است در این مراسم، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمدرضا شمس اردکانی، گروه حکمت، طب اسلامی و طب ایرانی فرهنگستان علوم پزشکی ایران، دکتر احمد جلیلی، رییس موزه تاریخ علوم پزشکی ایران، دکتر محمد وجگاني، رییس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران و جمعي از استادان، دانش‌آموختگان و دانشجویان طب ایرانی نیز حضور داشتند. در پایان این مراسم، هدایایی به رسم یادبود به استاد دکتر حسن تاج‌بخش اهدا شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٣:١٤ / شماره خبر: ١٧٦٨١٠ / تعداد نمايش: 1066

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج