وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سیزدهمین دوره هفته کاهش مرگ و میر ناشی از مسمومیت ها برگزار می شود

 
سیزدهمین دوره هفته پیشگیری از مسمومیت ها به سرپرستی سازمان غذا و دارو با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور، سازمان پزشکی قانونی، آتش نشانی، آموزش و پرورش و ادارات و سازمان های مرتبط در نخستین هفته آبان ماه سال جاری با هدف کاهش مرگ و میر ناشی از مسمومیت‌ها برگزار می شود.
 
به گزارش وبدا، بر این اساس راهکارهایی مانند تمرکز و آموزش نحوه پیشگیری از مسمومیت ها، ارتقای دانش جامعه در خصوص خطرات ناشی از مسمومیت ها و نحوه برخورد با این رخداد تبیین می شود.
 
همزمان با فرا رسیدن فصل سرما و اهمیت آموزش نحوه پیشگیری از مسمومیت با مونوکسید کربن، آموزش های لازم از طریق رسانه ها به مردم ارائه می شود.
 
همچنین روزهای هفته پیشگیری از مسمومیت ها به ترتیب با عناوینی مانند، پیشگیری از بروز مسمومیت ناشی از داروها، پیشگیری از مسمومیت ها در کودکان، پیشگیری از مسمومیت ناشی از گازها و مونوکسید کربن، پیشگیری از مسمومیت با مواد غذایی قارچ و گیاهان سمی، پیشگیری از بروز مسمومیت ها با سموم دفع آفات نباتی  و مواد شیمیایی، پیشگیری از مسمومیت ناشی از گزیدگی جانوران سمی و پیشگیری از مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و محرک نامگذاری شده است.302/225

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧ - ١٢:٣٢ / شماره خبر: ١٨١٣٩٣ / تعداد نمايش: 422

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج