وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون کل وزارت بهداشت در عيادت از مصدومين حادثه تروريستي زاهدان عنوان كرد:

ارائه مطلوب ترین خدمات تشخيصي و درمانی به مصدومین حادثه تروریستی محور خاش به زاهدان

 

معاون كل وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۷ مجروح حادثه تروریستی زاهدان پس از دریافت خدمات امدادی اولیه و پایدار شدن شرایط جسمی، امکان انتقال پیدا کرده و به شهر محل سكونت خود منتقل خواهند شد.

به گزارش وبدا، دکتر ايرج حریرچی در سفر به زاهدان و عيادت از مصدومين حادثه تروريستي اخير، اظهار كرد: با توجه به وخامت حال تعدادی از مجروحان حادثه تروریستی محور خاش به زاهدان، در ساعات اولیه، احتمال افزایش تعداد شهدا متصور بود، اما با توجه به ارائه خدمات امدادی، پزشکی و پرستاری علمی و هنرمندانه به موقع برای این عزیزان، در حال حاضر به بهبود سلامت شان امیدواريم.

وي افزود: در حال حاضر ۷ مجروح این حادثه پس از دریافت خدمات امدادی اولیه و پایدار شدن شرایط جسمی، امکان انتقال پیدا کرده و به شهر محل سكونت خود منتقل خواهند شد تا خانواده هایشان برای دیدار و ملاقات آنها متحمل سفر به زاهدان نشوند.

معاون كل وزارت بهداشت با بيان اينكه ٥ مصدوم دیگر که در بخش مراقبت های ویژه (ICU) بیمارستان خاتم الانبیا (ص) زاهدان بستری هستند نیز به شرایط نسبتا پایدار جسمی رسیده اند، خاطرنشان كرد: در حال حاضر اين ٥ مصدوم تحت مراقبت های ويژه درمانی قرار گرفته و به محض اینکه شرایط جسمی آنها مطلوب شده و انتقال را امکان پذیر سازد، اين امر ميسر خواهد شد.

دكتر حريرچي تصريح كرد: وزیر بهداشت در سفر به خوزستان، از نخستین ساعات وقوع این حادثه در جريان روند ارائه خدمات درماني به مصدومان بوده است و آخرین گزارش ها از وضعیت مجروحین نيز دقایقی قبل به صورت تلفنی به ایشان اطلاع داده شده است.

وي بيان كرد: مراقبت های علمی، رسیدگی به موقع و برنامه ریزی هاي صحیح در حوزه مدیریت بحران، منجر شده تا مطلوب ترین خدمات تشخيصي و درمانی به مصدومین و مجروحان حادثه تروریستی محور خاش به زاهدان ارائه شود كه پزشكان متخصص جراحی در چنین مواقعی، اصطلاح "ارائه خدمات هنرمندانه" ، برای توصیف این نوع از خدمات به کار می گیرند.

معاون كل وزارت بهداشت عنوان كرد: علاوه بر برنامه ریزی ها و آمادگی قبلی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای پذیرش و تریاژ این حجم از مصدومین، وجه مشخصه بحران اخیر، حضور داوطلبانه مجموعه اي از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در اورژانس بیمارستان و برنامه ریزی برای استفاده مطلوب از این حضور داوطلبانه بوده است.

دکتر حریرچی در پايان تاكيد كرد: به لطف خداوند متعال و به همت مجموعه همکاران مان در نظام بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان به مرحله ای رسیده ايم که مطلوب ترین خدمات تخصصی و فوق تخصصی در این استان قابل ارائه است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٦ بهمن ١٣٩٧ - ١٦:٣٩ / شماره خبر: ١٨٧٠٢٦ / تعداد نمايش: 930

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج