وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سفر دو روزه مدیرکل توانمندسازی و بهره وری نیروی انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت به سیستان و بلوچستان انجام شد؛

بازدید از بخش های درمانی مناطق کم برخوردار استان سیستان بلوچستان، مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و پایگاه های طرح ملی بسیج کنترل فشار خون

 
مدیرکل توانمندسازی و بهره وری نیروی انسانی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در سفر دو روزه به استان سیستان و بلوچستان از بخش های درمانی مناطق کم برخوردار استان سیستان بلوچستان، مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و پایگاه های طرح ملی بسیج کنترل فشار خون بازدید کرد.

به گزارش وبدا، احمد نجاتیان در این سفر دو روزه در اولین همایش استانی آموزش به بیمار و خودمراقبتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر حضور یافت و در ادامه از بخش های اورژانس و اورژانس جدید، بخش نوزادان بیمارستان امام خمینی (ره) خاش، بیمارستان امام رضا (ع) دلگان، مراکز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل و پایگاه فعال غربالگری فشار خون که مراجعین زیادی داشت، بازدید کرد.
 
مدیرکل توانمندسازی معاونت پرستاری در این  اولین همایش ضمن تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، در اولویت قرار دادن بحث آموزش به بیمار و خانواده گفت: آموزش به بیمار از سیاست های اصلی وزارت بهداشت در راستای دفاع از حقوق بیمار است.

وی با اشاره به اینکه تمام گروه های سلامت، پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان باید در ارتقای سلامت جامعه و آموزش به بیمار و خودمراقبتی تلاش کنند افزود: آموزش به بیمار باعث کاهش مراجعه بیماران و خانواده ها به مراکز درمانی و کاهش هزینه ها می شود.
 
نجاتیان در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) خاش و بیمارستان امام رضا (ع) دلگان ضمن شنیدن مسائل و مشکلات کادر درمان و پرستاران،گفت: در این مراکز کمبود نیروی انسانی و فاصله آن با استانداردها از موضوعات مهم است که ان شالله با قول وزیر بهداشت، امسال آزمون استخدامی جهت جذب پرستاران برزگار خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٣٤ / شماره خبر: ١٩١٦٢٠ / تعداد نمايش: 489

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج