وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

واکنش وزارت بهداشت به حواشی تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد مطالب منتشر شده در خصوص عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و حواشی آن گفت: موارد مطرح شده در مورد تماس وزیر بهداشت با رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان و حضور وی در اتاق عمل و نهایتاً عزل ایشان صحت ندارد و دامن زدن به این حواشی و مباحث غیرواقعی بیش از آن که حمایت از فرد مورد نظر تلقی شود، تخریب چهره و وجهه کاری افراد و رویه‌ای ناصواب است که به هیچ‌وجه مورد تأیید وزیر بهداشت نیست.

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور اظهار کرد: یک موضع شتاب زده و خطا را توجیه کردن، صرفاً خطایی به خطای قبلی می‌افزاید و بس. انتخاب رییس دانشگاه و جابجایی مدیران فرآیندی معمول و قانونی است و به تشخیص وزیر بهداشت انجام می شود و قدر مسلم همه مصالح و منافع مردم، نظام سلامت، دانشگاه و استان مربوطه در این موارد لحاظ می‌شود و دخالت‌ها و واکنش‌های نامتعارف شایسته هیچ فرد مسئولی نیست.

وی افزود: آنچه که همیشه و همه جا مورد تاکید وزیر بهداشت به همه همکاران مجموعه وزارت بهداشت بوده و هست حفظ حرمت و رعایت جایگاه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است و ایشان همواره حفظ حرمت و شأن نمایندگان مردم را احترام به مردم، دموکراسی و رأی مردم عنوان می‌کند و رابطه صمیمانه و تعامل نزدیک با مجلس بعنوان خانه ملت را وظیفه همگان می‌داند، چنانکه اکثر نمایندگان محترم مجلس نیز به این موضوع اذعان دارند و از برخی دوستان انتظار می‌رود آنچه شایسته و بایسته جایگاه رفیع مجلس و نمایندگان ملت است را با برخی اظهارنظرهای احساسی و نامتناسب مخدوش نکنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: هیچ نماینده عزیزی از سایر نمایندگان، لزوماً نماینده‌تر نیست و صلاح نیست به گونه‌ای اظهار نظر شود که خدای ناکرده برخی برداشت‌های ناصواب از آن شود. همه ما ملزم به احترام به قانون و رعایت اصول از جمله اصل تفکیک قوا هستیم چنانکه اکثریت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی سرآمد این رفتار هستند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨ - ٢٠:٥٢ / شماره خبر: ١٩٢٨٢٧ / تعداد نمايش: 908

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج