وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاري وزارت بهداشت:

امنیت و استقلال امروز ایران را مدیون شهدا هستیممعاون پرستاری وزارت بهداشت  با اشاره به نقش‌آفرینی مثال زدنی جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس یادآور شد: با وجود امکانات محدود در دوران جنگ، اما تیم های پزشکی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی، پرستاری و بهیاری به خوبی توانستند در این دوران نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی معاون پرستاري در جوار تربت شهدای گمنام، مدافع حرم، مدافع وطن و اولين شهيد مدافع حرم جامعه پزشكي در شهر کرد اظهار داشت: امنیت و استقلال امروز ایران را مدیون شهدایی هستیم که از جان خود گذشتند و همچنین افرادی که در حال حاضر آماده جان فشانی هستند و زمانی می‌توانیم جان فشانی شهدا را جبران کنیم که در هیچ جای کشورمان مشکل خدمات‌رسانی نداشته باشیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به شهدای عرصه سلامت از جمله شهید محمد حسن قاسمی گفت: شهدای عرصه سلامت نسبت به شهدای دیگر مظلوم‌تر هستند چرا که بدون سلاح و در هنگام خدمت و کمک رسانی در جبهه های جنگ حق علیه باطل، جان خود را فدا کردند.

شهید محمد حسن قاسمی از نیروهای درمانی حاضر در سوریه با حمله تروریست های تکفیری به آمبولانس بهداری به شهادت رسید. وی تکنسین بیهوشی و  از نيروهاي گروه هاي پرستاري و مسئول بیمارستان های میدانی در چند منطقه از سوریه بود که پس از حدود 3 سال حضور در میدان های نبرد ،در راه دفاع از حریم اسلام به دوستان شهیدش پیوست.

در حادثه هدف قرارگرفتن آمبولانس نیروهای مقاومت در منطقه حلب سوریه علاوه بر شهادت محمد حسن قاسمی، یک پزشک مفقود، یک پرستار اسیر و یک پرستار دیگر با اصابت 8
گلوله مجروح شد. /228/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨ - ١٠:١٩ / شماره خبر: ١٩٤٢٠٨ / تعداد نمايش: 357

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج