وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سفر هیات بلند پایه وزارت بهداشت پاکستان به ایران

هیاتی بلند پایه از وزارت بهداشت پاکستان از نظام سلامت ایران بازدید می کند.

به گزارش وبدا، در این بازدید، قائم مقام وزیر بهداشت پاکستان به همراه ۱۰ نفر از مدیران ارشد وزارت بهداشت پاکستان از ایالت های بلوچستان، پنجاب، هند، گیلگلیت و بلوچستان و خیبر رئیس با برخی از معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت ایران دیدار خواهند داشت.

همچنین در این سفر یک هفته ای، هیات پاکستانی ضمن بازدید از شبکه های بهداشتی و درمانی شهرستان های تبریز و ساری به منظور آشنایی با نظام شبکه شامل برنامه پزشک خانواده، پرونده الکترونیک سلامت، با روسای دانشگاه هاو مدیران و روسای شبکه های بهداشت، مرکز جامع سلامت در استان های  آذربایجان شرقی و مازندران در زمینه همکاری های دوجانبه به بحث و تبادل نظر می پردازند .

همچنین در این سفر دکتر الله بخش ملک قائم مقام وزارت بهداشت  پاکستان در سفر به مشهد مقدس. ضمن دیدار با رئیس و مدیران آن دانشگاه، از دستاوردها و خدمات نظام سلامت در استان خراسان رضوی بازدید خواهد کرد.

گفتنی است هیات مذکور با معاون کل وزارت بهداشت و معاونین بهداشت و آموزشی، مدیر عامل و مدیران بیمه سلامت، مدیر کل همکاری های بین الملل و مشاور وزیر در امور بهداشتی ملاقات نموده و در خصوص همکاری دوجانبه گفتگو می کنند.

شایان ذکر است این سفر به دنبال ملاقات وزیر بهداشت کشورمان با وزیر بهداشت پاکستان در هفتاد و دومین مجمع جهانی سلامت در اردیبهشت ماه سال جاری در ژنو و در پی توافقات دو وزیر جهت گسترش همکاری های دوجانبه در بخش های مختلف سلامت انجام می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨ - ١٠:٣٠ / شماره خبر: ١٩٧٥٧٩ / تعداد نمايش: 342

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج