وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

عملکرد فیزیک بهداشت دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب

تجهیز بیمارستان‌های تحت پوشش دانشکده به رادیوگرافی دیجیتال

 

مسئول فیزیک بهداشت کل دانشکده علوم پزشکی آبادان در آستانه سالگرد چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، عملکرد این حوزه را منتشر کرد.

فاطمه منوری، صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وبدا در آبادان اظهار داشت: تجهیز بیمارستان‌های تحت پوشش دانشکده به 6 دستگاه رادیوگرافی دیجیتال و سیستم PACS و ساخت، تجهیز و بهره‌برداری واحدهای CTSCAN  در  بیمارستان‌های دانشکده علوم پزشکی آبادان از جمله اقدامات صورت گرفته بود.

وی همچنین از اجرایی شدن تجهیز و راه‌اندازی دستگاه پزشکی هسته‌ای  گاما کمرا dual و سنجش تراکم استخوان بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان برای اولین در منطقه با تعرفه دولتی، راه‌اندازی ماموگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی (ره) و اخذ مجوز کار با اشعه، تعیین گروه پرتوکاری، خبر داد.

مسئول فیزیک بهداشت کل دانشکده علوم پزشکی آبادان به راه‌اندازی واحد MRI آوای تندرستی آبادان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی  اولین موسسه رادیولوژی فک و دهان و دندان، راه‌اندازی و بهره‌‍برداری 3دستگاه C-Arm جدید و راه‌اندازی موسسات تصویربرداری برداری در آبادان و خرمشهر نیز محقق شده است.

وی با بیان اینکه 300 ساعت دوره آموزشی تخصصی تصویربرداری پزشکی و حفاظت در برابر اشعه در دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد، افزود: راه‌اندازیMRI بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان بار با تعرفه دولتی و راه‌اندازی ماموگرافی دیجیتال تیپ یک سرطان همین بیمارستان نیز شکل اجرایی به خود گرفت.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٣٠ / شماره خبر: ١٨٦١٨١ / تعداد نمايش: 139

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج