وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پيوستن داروخانه‌هاي دانشکده علوم پزشکی آبادان به كمپين ملي كنترل فشارخون

در راستای طرح ملی کنترل فشارخون، داروخانه‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در این کمپین با معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان همکاری می‌کنند.

دكتر هدا مجیری، معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشكي آبادان صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌دا از آبادان اظهار داشت: در راستاي اجراي طرح ملي كنترل فشارخون با توجه به اهميت و اهداف اين طرح در زمينه پيشگيري، شناخت و كنترل فشارخون بالا، پيرو دستور سازمان غذا و دارو از داروخانه‌هاي تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان برای پيوستن و همكاري در كمپين ملي كنترل فشارخون دعوت بعمل آمده است و انتظار می‌رود، داروخانه‌های داوطلب فضای مناسب جهت اجرای طرح را در داروخانه فراهم کنند.

وي خاطرنشان كرد؛ همكاري داروخانه‌ها در اين كمپين در واقع گوياي اهميت جايگاه و نقش داروسازان در نظام سلامت است.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: تاكنون داروخانه‌هاي همكار دانشکده و تعدادي از داروخانه‌هاي سطح 3 شهرستان تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان برای پيوستن به اين كمپين و همكاري با معاونت غذا و دارو دانشکده اعلام آمادگي کرده‌اند.

 دكتر مجیری اظهار داشت كه حضور داوطلبانه داروخانه ها در اين بسيج ملي در امتياز ارزشيابي آنها نيز موثر است.

وی بیان کرد: در بین داروخانه‌‎های متقاضی، داروخانه‌های شبانه‌روزی و روزانه قرار دارند و سایر داروخانه‌های تحت پوشش در اطلاع‌رسانی نیز همکاری می‌کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٨ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:٤٧ / شماره خبر: ١٩١٠٠٨ / تعداد نمايش: 145

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج