وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اندازه‌گیری فشار خون 1220 نفر در مساجد آبادان

سرپرست کانون بسیج جامعه پزشکی آبادان از اندازه‌گیری فشار خون یکهزار و 220 نفر در قالب طرح بسیج ملی فشار خون در مساجد این شهرستان خبر داد.

مهندس مهدی قنادزاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار وب‌‎دا در آبادان اظهار داشت: فشار خون این تعداد از افراد در 32مسجد، یک فاطمیه و یک موسسه خیریه اندازه‌گیری شده است.

وی اضافه کرد: در این طرح 28 نیروی داوطلب شامل 14 زن و 14 مرد در قالب 7تیم 4نفره برای کنترل فشار خون همشهریان آبادانی اقدام کردند.

سرپرست کانون بسیج جامعه پزشکی آبادان همچنین از ادامه این خدمات‌رسانی تا پایان طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در مساجد این شهرستان خبر داد.

در کنار مساجد؛ 200ایستگاه ثابت در مراکز خدمات جامع سلامت پایگاه‌های سلامت شهری و خانه‌های بهداشت و همچنین 100ایستگاه سیار و موقت در بیمارستانها، کلینیک‌ها، مطب پزشکان، داروخانه‌ها و اماکن پرتردد، فشار خون گروه هدف را کنترل می‌کنند.

از ابتدای سالجاری و در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر، بسیج ملی کنترل فشار خون مطرح شد که این طرح از 17 خرداد تا 15تیر برای افراد بالای 30سال، زنان باردار و بیماران کلیوی در سراسر کشور اجرا  می‌شود.

40درصد از بیماران فشار خونی از بالا بودن فشار خون اطلاع ندارند و 4عامل تحرک ناکافی، تغذیه نامناسب(بویژه مصرف بالای نمک) و مصرف دخانیات و الکل را از عوامل اصلی ابتلا به این بیماری هستند.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٢ تير ١٣٩٨ - ١٠:٤٥ / شماره خبر: ١٩٢٥٣٠ / تعداد نمايش: 74

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج