وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آيين نامه اجرايي ماده ‌(8) قانون تشكيل سازمان پزشكي قانوني كشور

عنوان قانون:

متن قانون:

تاريخ تصويب (از آيين نامه ها)

نقل از شماره 14368 – 16/4/1373 روزنامه رسمى به تجويز قسمت اخير ماده (8) قانون تشكيل سازمان پزشكى قانونى كشور مصوب 27/4/72 مجلس شوراى اسلامى آئين‏نامه اجرائى ماده (8) قانون مذكور مشتمل بر هفت ماده به شرح زير به تصويب رسيد و از تاريخ ابلاغ قابل اجراء مى‏باشد.

ماده 1 (از آيين نامه ها)

سازمان پزشكى قانونى كشور كه به اختصار در اين آئين‏نامه »سازمان« ناميده مى‏شود مى‏تواند به تعداد پستهاى سازمانى بلاتصدى خود از مشمولان قانون مربوط به خدمت پزشكان و پيراپزشكان مصوب 30/1/1367 مجلس شوراى اسلامى و اصلاحيه‏هاى بعدى آن استفاده نمايد.

ماده 2 (از آيين نامه ها)

سازمان نيروهاى مورد نياز خود را به مركز تأمين و توزيع نيروى انسانى و پيام‏آوران بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى اعلام مى‏نمايد و مركز مذكور موظف است با رعايت اولويت نسبت به تأمين نيروهاى واجد صلاحيت براى سازمان اقدام نمايد.

ماده 3 (از آيين نامه ها)

معرفى نامه صادر شده از طرف مركز تأمين و توزيع نيروى انسانى و پيام‏آوران بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى به استناد مفاد ماده (6) آئين‏نامه اجرائى قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان مصوب 30/1/1367 و اصلاحيه آن به عنوان مجوز اشتغال و تأييديه مدرك تحصيلى معيار استخدام مشمولين براى سازمان خواهد بود.

ماده 4 (از آيين نامه ها)

سازمان پس از اشتغال مشمولين، محل خدمت هر يك را به مركز تأمين و توزيع نيروى انسانى و پيام‏آوران بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى اعلام خواهد نمود و تغييرات بعدى در محل خدمت آنان را در طول مدت طرح به مركز مذكور اطلاع خواهد داد.

ماده 5 (از آيين نامه ها)

در صورتى كه رابطه استخدامى هر يك از مشمولين به هر علتى با سازمان قطع شود بلافاصله مراتب قطع رابطه استخدامى مشمول مورد نظر توسط سازمان به مركز تأمين و توزيع نيروى انسانى و پيام‏آوران بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى اعلام خواهد شد.

ماده 6 (از آيين نامه ها)

پس از انجام و اتمام مدت خدمت مقرر در نقاط مجاز و غيرمجاز توسط هر يك از مشمولين مدارك مربوط به انجام خدمت و تعهدات وى با امضاء رئيس سازمان يا مقامات مجاز از طرف وى جهت اقدامات لازم برابر ضوابط به مركز تأمين و توزيع نيروى انسانى و پيام‏آوران بهداشت و ساير مراجع ذى‏صلاح ارسال خواهد شد. مراجع مذكور موظفند برابر آئين‏نامه‏ها و مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى نسبت به صدور پايان طرح و تعهدات اقدام لازم به عمل آورند.

ماده 7 (از آيين نامه ها)

مدت انجام خدمت در مورد گروه پيراپزشكى براساس مصوبه 22/6/71 هيأت محترم وزيران و اصلاحات بعدى آن مى‏باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٨٨ - ١٤:٢٤ / شماره خبر: ٣٧٧٩ / تعداد نمايش: 3058

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج