وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آيين نامه اجرايي قانون لزوم بازآموزي و نوآموزي جامعه پزشكي كشور و ارتقاي سطح دانش پزشكي آنها

عنوان قانون:

متن قانون:

ماده 1 (از آيين نامه ها)

قانون لزوم بازآموزى و نوآموزى جامعه پزشكى كشور و ارتقاى سطح دانش پزشكى آنها مصوب 22/7/1369 كميسيون بهدارى و بهزيستى مجلس شوراى اسلامى در اين آيين نامه اختصاراً قانون ناميده مى‏شود.

ماده 2 (از آيين نامه ها)

به منظور هماهنگى در امر برنامه ريزى و نوآموزى جامعه پزشكى كشور و ارتقاى سطح دانش پزشكى آنها، شوراى عالى بازآموزى و نوآموزى كه در اين آيين نامه كه اختصاراً شوراى عالى ناميده مى‏شود، مسئووليت سياستگذارى و تدوين خط مشى، محتوى و ساعات برنامه و شيوه و نحوه بازآموزى و نوآموزى را به عهده دارد. تعيين صلاحيت گروه‏هاى آموزشى و تخصصى با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى است.

ماده 3 (از آيين نامه ها)

كليه دستگاههايى كه شمول قانون در آنها مستلزم ذكر نام است و قانون شامل حال آنان كه در استخدام دارند، مى‏شود، موظفند براى شركت در دوره‏هاى بازآموزى و نوآموزى، حكم مأموريت براى آنان صادر نمايند.

ماده 4 (از آيين نامه ها)

تعيين ضوابط براى انتخاب مراكز بازآموزى و نوآموزى و تأييد مراكز مجاز در سراسر كشور با شوراى عالى مى‏باشد. مراكز مذكور از طريق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى اعلام مى‏گردد.

ماده 5 (از آيين نامه ها)

صدور گواهى انجام بازآموزى و نوآموزى در كليه برنامه‏هاى مربوط، مطابق ضوابطى كه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى تعيين مى‏نمايد، به عهده مركز ارائه دهند برنامه‏هاى بازآموزى و نوآموزى خواهد بود كه اين امر با همكارى و نظارت شوراى هماهنگى و برنامه ريزى بازآموزى و نوآموزى استان انجام خواهد شد.

ماده 6 (از آيين نامه ها)

ضوابط مربوط به تشخيص موجه بودن عدم شركت مشمولان موضوع قانون در برنامه‏هاى بازآموزى و نوآموزى و استفاده از تسهيلات هفتگانه موضوع ماده (4) قانون، براساس پيشنهاد سازمان نظام پزشكى جهورى اسلامى ايران و تصويب شوراى عالى تعيين و اعلام مى‏گردد. تبصره - سازمان نظام پزشكى جمهورى اسلامى مكلف است از طريق هيأتهاى بدوى انتظامى، موضوع عدم شركت مشمولان قانون را در برنامه‏هاى بازآموزى و نوآموزى، بررسى و در صورتيكه براساس ضوابط موضوع اين ماده عذر آنان موجه تشخيص داده شد مدت زمان استفاده از تسهيلات موضوع ماده (4) قانون را مشخص و اعلام نمايد.

ماده 7 (از آيين نامه ها)

سازمان نظام پزشكى جمهورى اسلامى ايران موظف است به منظور تسهيل در امر چاپ و انتشار نشريه (موضوع تبصره 3 ماده 1 قانون)، هزينه مربوط را همه ساله همزمان با وصول حق عضويت ساليانه مشمولان، از آنان دريافت نمايد و همه ماهه اين نشريه را در اختيار آنان قرار دهد.

ماده 8 (از آيين نامه ها)

وزارت امور اقتصادى و دارايى هر سه ماه يكبار گزارش دريافت كمكهاى موضوع تبصره (1) ماده (5) قانون را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى اعلام نمايد.

ماده 9 (از آيين نامه ها)

شوراى عالى مبلغ ثبت نام شركت كنندگان در هر يك از فعاليت‏هاى بازآموزى و نوآموزى را تعيين خواهد نمود. حق ثبت نام به حسابى كه از سوى خزانه دارى كل تعيين مى‏گردد واريز خواهد شد.

ماده 10 (از آيين نامه ها)

دستورالعمل مربوط به نحوه و ميزان پرداخت حق الزحمه، به كليه كسانى كه در اجراى برنامه‏هاى بازآموزى و نوآموزى موضوع اين آئين نامه و امور مربوط به آن، فعاليت دارند، به تصويب شوراى عالى مى‏رسد.

ماده 11 (از آيين نامه ها)

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى مجاز است با تصويب شوراى عالى و با استفاده از اعتبارات موضوع قانون در خصوص توسعه مراكز بازآموزى و نوآموزى و تجهيز آنها به وسايل پيشرفته تكنولوژى آموزشى، اقدام نمايد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٨٨ - ١٤:٣٦ / شماره خبر: ٣٧٨٣ / تعداد نمايش: 3095

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج